Szkolny Budżet Partycypacyjny


To kolejny nowatorski pomysł,  który realizowany jest w naszej szkole. SBP to demokratyczny sposób decydowania o części wydatków szkoły. Polega on na tym, że Dyrektor szkoły oddaje do dyspozycji młodzieży część szkolnego budżetu. Dzięki temu każdy z uczniów może samodzielnie zgłaszać propozycje projektów, a potem decydować w powszechnym głosowaniu, który z nich zostanie przeznaczony do realizacji. Projekt ma służyć rozwojowi szkoły i dotyczyć modernizacji  infrastruktury lub wzbogaceniu bazy dydaktycznej V LO. 
Autor projektu może wybrać sobie opiekuna, czyli nauczyciela, który będzie im pomagał w realizacji zadania. Dotychczas w ramach SBP dokonano następujących inwestycji: 
Laboratorium chemiczne, Aneks kuchenny dla uczniów, Relaksacyjny zakątek. Koordynatorami SBP są nauczyciele Ewelina Bałdyga i Sławomir Kozieł.

 

O budżecie w mediach

 

V LO. Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego mają swój własny, Szkolny Budżet Partycypacyjny. I tak jak mieszkańcy poszczególnych dąbrowskich dzielnic, którzy chcą je rozwijać i zmieniać na lepsze, również będą mogli zadecydować na co wydać część pieniędzy ze szkolnego budżetu - czytaj więcej.

   Fit Planeta

   Teatr w Zamoyskim

   Dzień Absolwenta

  Projekty z Civitas

   Szkolny Budżet Partycypacyjny

   Global Citizen School

  Parlament Młodzieżowy

   Edukacja Prawna Młodzieży

   Fabryka Pełna Życia

   Google Classroom

   Akademia Wiedzy

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej