Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

   Akademia Wiedzy

   Google Classroom

   Fabryka Pełna Życia

   Edukacja Prawna Młodzieży

  Parlament Młodzieżowy

   Global Citizen School

   Szkolny Budżet Partycypacyjny

  Projekty z Civitas

   Dzień Absolwenta

   Teatr w Zamoyskim

   Fit Planeta

Szkolny Budżet Partycypacyjny


To kolejny nowatorski pomysł,  który realizowany jest w naszej szkole. SBP to demokratyczny sposób decydowania o części wydatków szkoły. Polega on na tym, że Dyrektor szkoły oddaje do dyspozycji młodzieży część szkolnego budżetu. Dzięki temu każdy z uczniów może samodzielnie zgłaszać propozycje projektów, a potem decydować w powszechnym głosowaniu, który z nich zostanie przeznaczony do realizacji. Projekt ma służyć rozwojowi szkoły i dotyczyć modernizacji  infrastruktury lub wzbogaceniu bazy dydaktycznej V LO. 
Autor projektu może wybrać sobie opiekuna, czyli nauczyciela, który będzie im pomagał w realizacji zadania. Dotychczas w ramach SBP dokonano następujących inwestycji: 
Laboratorium chemiczne, Aneks kuchenny dla uczniów, Relaksacyjny zakątek. Koordynatorami SBP są nauczyciele Ewelina Bałdyga i Sławomir Kozieł.

 

O budżecie w mediach

 

V LO. Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego mają swój własny, Szkolny Budżet Partycypacyjny. I tak jak mieszkańcy poszczególnych dąbrowskich dzielnic, którzy chcą je rozwijać i zmieniać na lepsze, również będą mogli zadecydować na co wydać część pieniędzy ze szkolnego budżetu - czytaj więcej.