Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

   Akademia Wiedzy

   Google Classroom

   Fabryka Pełna Życia

   Edukacja Prawna Młodzieży

  Parlament Młodzieżowy

   Global Citizen School

   Szkolny Budżet Partycypacyjny

  Projekty z Civitas

   Dzień Absolwenta

   Teatr w Zamoyskim

Google Classroom 

 

W klasach matematycznych wykorzystywana jest w pracy z uczniami platforma współpracy online Google Classroom. 
Jest to darmowa aplikacja w ramach pakietu G Suite czyli zintegrowanych narzędzi od Google: poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk. 
Classroom łączy wszystkie wymienione powyżej narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Można m. in. odejść od “kserówek” i przenieść szkolne działania online. 
Zmienia też sposób myślenia – nauczyciele mogą działać wraz z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentować, dzielić się informacjami, linkami, udostępniać materiały.
 Jest to narzędzie ułatwiające nie tylko pracę indywidualną – uczniowie nie muszą czekać na polecenia i jeszcze przed wejściem do klasy mogą w aplikacji zobaczyć instrukcje i zadania, które będzie trzeba wykonać, ale także grupową - wykorzystanie pakietu biurowego Google’a, który jest dostępny w chmurze pozwala na wspólną pracę uczniów i udostępnianie efektów swojej pracy nauczycielowi i innym uczniom. Informacja o zadaniu domowym, nadchodzącym sprawdzianie czy oczekującym projekcie jest ponadto cały czas widoczna w dostępnym kalendarzu.
Uczniowie mogą śledzić zadawane prace i wystarczy, że “klikną” w jedno z nich, aby zacząć nad nimi pracować. Nauczyciele od razu widzą, kto wykonał zadanie, mogą bezpośrednio przekazywać swoje komentarze w czasie rzeczywistym oraz wystawiać oceny.
Dzięki aplikacji mobilnej na Androida uczniowie i nauczyciele mogą przeglądać zajęcia i komunikować się ze sobą w czasie rzeczywistym, mogą otwierać zadane prace i wykonywać je w telefonie lub na tablecie.

   Fit Planeta

Google Classroom - film