Google Classroom - film

   Fit Planeta

Google Classroom 

 

W klasach matematycznych wykorzystywana jest w pracy z uczniami platforma współpracy online Google Classroom. 
Jest to darmowa aplikacja w ramach pakietu G Suite czyli zintegrowanych narzędzi od Google: poczta, dokumenty, arkusze, formularze, prezentacje, kalendarze, witryny, nielimitowany dysk. 
Classroom łączy wszystkie wymienione powyżej narzędzia i pozwala całkowicie odmienić sposób współpracy między uczniami, a nauczycielami. Można m. in. odejść od “kserówek” i przenieść szkolne działania online. 
Zmienia też sposób myślenia – nauczyciele mogą działać wraz z uczniami w cyfrowym świecie jako sieć społecznościowa, na bieżąco komentować, dzielić się informacjami, linkami, udostępniać materiały.
 Jest to narzędzie ułatwiające nie tylko pracę indywidualną – uczniowie nie muszą czekać na polecenia i jeszcze przed wejściem do klasy mogą w aplikacji zobaczyć instrukcje i zadania, które będzie trzeba wykonać, ale także grupową - wykorzystanie pakietu biurowego Google’a, który jest dostępny w chmurze pozwala na wspólną pracę uczniów i udostępnianie efektów swojej pracy nauczycielowi i innym uczniom. Informacja o zadaniu domowym, nadchodzącym sprawdzianie czy oczekującym projekcie jest ponadto cały czas widoczna w dostępnym kalendarzu.
Uczniowie mogą śledzić zadawane prace i wystarczy, że “klikną” w jedno z nich, aby zacząć nad nimi pracować. Nauczyciele od razu widzą, kto wykonał zadanie, mogą bezpośrednio przekazywać swoje komentarze w czasie rzeczywistym oraz wystawiać oceny.
Dzięki aplikacji mobilnej na Androida uczniowie i nauczyciele mogą przeglądać zajęcia i komunikować się ze sobą w czasie rzeczywistym, mogą otwierać zadane prace i wykonywać je w telefonie lub na tablecie.

   Teatr w Zamoyskim

   Dzień Absolwenta

  Projekty z Civitas

   Szkolny Budżet Partycypacyjny

   Global Citizen School

  Parlament Młodzieżowy

   Edukacja Prawna Młodzieży

   Fabryka Pełna Życia

   Google Classroom

   Akademia Wiedzy

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej