obejrzyj film z wydarzenia

MICC School - Krzyżowa, Poland - October 2022

>>> przejdź do strony głównej <<<

galeria zdjęć 

śledź nas na facebooku

W dniach 16-21.10.2022 grupa 10 uczniów naszej szkoły wzięła udział w projekcie MICC (Model International Criminal Court) w miejscowości Krzyżowa. Celem projektu było przeprowadzenie symulacji trzech procesów sądowych zbrodniarzy wojennych. Każda sprawa dotyczyła łamania praw człowieka, chronionych przez Statut Rzymski. Zadaniem uczniów było opracowanie faktów na podstawie materiałów bazowych oraz, w zależności od roli - sędzi, obrońcy, prokuratora lub dziennikarza - przekonać ludzi do ‘właściwego’ przebiegu zdarzeń i werdyktu. Projekt ten pozwolił uczniom również poznać się z uczniami w podobnym wieku, z różnych miejsc na świecie - Izraela, Niemiec oraz Stanów Zjednoczonych. Dzięki temu doświadczeniu, uczniowie nabrali świadomości na temat tego, jak bardzo istotna jest walka o prawa człowieka i w jakie sposób są one chronione. MICC dało uczniom spojrzenie z różnorakich perspektyw na to, jak wygląda świat i jak funkcjonuje w obecnych czasach. Po pięciu dniach intensywnej pracy od rana do nocy, na pożegnanie spędziliśmy dzień (a właściwie, pół) we Wrocławiu, szukając gnomów i przytulając się zdecydowanie za długo.

www.mode-icc.org

Językiem roboczym każdej symulacji jest język angielski, a każda sesja składa się z zestawów szkoleń, dyskusji i warsztatów z symulacją procesu ICC – przygotowanie, rozprawa i werdykt. Sprowadzając studentów z całego świata, MICC sprzyja dialogowi międzykulturowemu i zrozumieniu wśród uczniów z różnych środowisk narodowych i społecznych. Celem tej pracy jest zachęcenie studentów do studiowania praw człowieka i prawa humanitarnego. Program MICC obejmuje trzy projekty: MICC School, MICC World i MICC University.

MICC to symulacja rozpraw przed MTK dla uczniów szkół średnich i studentów z całego świata. Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) to najbardziej wyrafinowany na świecie mechanizm ochrony praw człowieka i zasad prowadzenia wojny. MICC to program, którego celem jest nauczenie uczniów szkół średnich i studentów podstawowych zasad ICC. Od 2005 roku Kreisau-Initiative eV wraz ze swoją polską organizacją partnerską Fundacja Krzyżowa dla Porozumienia Europejskiego (Fundacja Krzyżowa na rzecz Porozumienia Europejskiego) organizuje Modelowy Międzynarodowy Trybunał Karny (MICC) w celu zintensyfikowania jego prac w dziedzinie Edukacja o prawach człowieka.

Co to jest MICC?

wycieczki międzynarodowe

Erasmus+

wymiana

polsko-portugalska

wymiana

polsko-belgijska

wymiana

polsko-niemiecka

MICC

YFU

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej