Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

   Akademia Wiedzy

   Google Classroom

   Fabryka Pełna Życia

   Edukacja Prawna Młodzieży

  Parlament Młodzieżowy

   Global Citizen School

   Szkolny Budżet Partycypacyjny

  Projekty z Civitas

   Dzień Absolwenta

   Teatr w Zamoyskim

   Fit Planeta

Global Citizen School

 

Od kilku lat nasze liceum gości studentów zza granicy, współpracujących z międzynarodową organizacją AISEC. Początkowo w ramach projektu Enter Your Future, potem Global Citizen School a obecnie World Talks uczniowie naszej szkoły mają możliwość poznawania nowych kultur i nawiązywania międzynarodowych kontaktów i przyjaźni.


Global Citizen to międzynarodowy program wolontariatów zagranicznych dla studentów zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem nowych miejsc i dzieleniem się swoją kulturą. Projekty w ramach programu są oparte na edukacji kulturowej, językowej, rozwijaniu przedsiębiorczości, umiejętności oraz edukacji dotyczącej wzrostu świadomości na temat problemów globalnych. Studenci prowadzą zajęcia w języku angielskim dla wszystkich uczniów szkoły. Udział w projekcie daje uczniom  możliwość przełamywania swoich słabości w posługiwaniu się j. angielskim i zdobywaniu nowych umiejętności. To również doskonała szansa na rozwój osobisty i  na zmianę siebie. Nie zapominajmy jednak, że przede wszystkim to niezapomniana przygoda i świetna zabawa.