wycieczki międzynarodowe

Erasmus+

wymiana

polsko-portugalska

wymiana

polsko-belgijska

wymiana

polsko-niemiecka

MICC

YFU

yfu.org.pl

yfu.org.pl

Youth For Understanding (YFU) to globalna  organizacja społeczna non – profit umożliwiająca młodzieży roczną wymianę zagraniczną. Powstała w 1951 roku w USA. W Polsce YFU działa od 1989 i ma swoją siedzibę w Poznaniu. 

Zachęcamy Was, abyście poszli w ślady Mateusza, Tomka i Loli

i zdecydowali się na roczną wymianę z YFU, nie pożałujecie. 

>>> przejdź do strony głównej <<<

galeria zdjęć 

śledź nas na facebooku

Spędź rok na zagranicznej wymianie!


YFU Polska oferuje uczniom roczny pobyt w 30 krajach na całym świecie, m.in. do USA,  Meksyku, Chile, Ekwadoru, Włoch, Francji, Norwegii czy Szwajcarii.  Wymiana jest dość droga, a jej cennik znajduje się w formularzu aplikacyjnym na stronie internetowej  yfu.org.pl
Roczny pobyt zagranicą pozwala nie tylko szybko opanować język obcy, nawet jeśli nie znamy go wcale albo mówimy w nim słabo, ale przede wszystkim poznać dany kraj od środka, z perspektywy życia w rodzinie goszczącej, uczęszczania do szkoły czy spędzania czasu w gronie rówieśników. Wymiana uczy radzenia sobie w nowej sytuacji, samodzielności, otwartości i tolerancji. To ogromy kapitał do studiowania w kraju lub zagranicą. Z V LO  wyjechało na roczną wymianę ponad 35 uczniów, a 20 uczęszczało rok do  Zamoyskiego i mieszkało w rodzinach naszych nauczycieli lub uczniów.

Youth For Understanding (YFU)

cały świat twoim domem

W roku szkolnym 2018/19 na wymianie rocznej z YFU w Stanach Zjednoczonych przebywają nasze uczennice: Karina Mucha i Karolina Kmita z klasy III b. Obu dziewczynom życzymy owocnego pobytu i czekamy na relacje z wymiany. 
Od pierwszego września 2018 gościmy w Zamoyskim uczennicę z Niemiec Chantal Ignatz, która chodzi do Id. 
Zapraszam chętnych do wyjazdu na roczna wymianę do aplikowania się w tegorocznej edycji programu „Rok szkolny zagranicą”.

Zaproś ucznia z zagranicy do siebie!


Można uczestniczyć w wymianie YFU zapraszając do swojego domu kolegę lub koleżankę z zagranicy. To niewiele kosztuje, rodzina polska udziela  gościny gratis. Uczeń powinien mieć własny pokój.  Wszelkie wydatki własne uczeń cudzoziemski pokrywa sam, posiada konto zasilane przez jego rodziców.  Jest ubezpieczony i pokrywa z własnej puli koszty leczenia. 
Znajomość języka obcego przez goszczącą rodzinę nie jest konieczna, nawet lepiej, jeśli rodzina  mówi wyłącznie po polsku, gdyż jednym z ważniejszych celów programu jest nauka polskiego przez ucznia wymiennego. Taki uczeń staje się na pół roku lub rok dzieckiem dla goszczących rodziców i rodzeństwem dla ich dzieci. Wykonuje obowiązki domowe oraz uczestniczy 
w przyjemnościach (wycieczki, wspólne spędzanie czasu).  Żyje zgodnie z rytmem,  właściwym dla danej rodziny. Goszczenie cudzoziemskiego ucznia jest  wspaniałym doświadczeniem i często początkiem kontaktów na całe życie zarówno z uczniem, jak i jego rodziną.  

 


Masz pytania?


Szukaj informacji na stronie yfu.org.pl lub zgłoś się do prof. Ewy Król - koordynatora regionalnego YFU dla województwa Śląskiego.  

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

W roku 2022/23 dwóch naszych uczniów z klas drugich Mateusz Banasik i Tomasz Bochenek zdecydowało się podjąć wyzwanie i spędzić rok szkolny w USA.
Jak sami donoszą, to była bardzo trafna decyzja. Mieszkają w fantastycznych rodzinach, chodzą do szkół, w których mają tyle interesujących zajęć, że są zajęci od świtu do nocy. Czekamy na ich relacje i mamy nadzieję, że znajdą chwilę, aby nam coś ciekawego o swoim pobycie napisać. 


W tym roku szkolnym mamy przyjemność gościć Lolę Breustedt z Berlina, która od września chodzi do klasy Id. Lola ma polskie korzenie i dlatego postanowiła nauczyć się tego języka. Bardzo jej się w Polsce podoba, chociaż nasz język, jak sama przyznaje, to duże wyzwanie. Lola jest jednak bardzo dzielna i radzi sobie coraz lepiej z polskim.