Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

   wymiana polsko-niemiecka

   wymiana polsko-belgijska

   wymiana polsko-portugalska

   Erasmus+

   Youth For Understanding

Youth For Understanding (YFU) – organizacja społeczna o światowym zasięgu, zajmująca się międzynarodową wymianą młodzieży dla rozwijania międzykulturowego zrozumienia. Organizacja powstała w roku 1951 w Michigan z inicjatywy dr Rachel Andersen.

Celem organizacji jest budowanie globalnej świadomości młodych ludzi i przygotowanie ich do podejmowania decyzji w zmieniającym się świecie, zacieranie stereotypów, a także tworzenie porozumienia między młodzieżą różnych narodowości. Ma to umożliwić młodzieży zdobycie doświadczenia, które otwierałoby im możliwości i perspektywy na przyszłość, uczyło samodzielności i tolerancji oraz byłoby przygodą. Uczniowie, którzy decydują się na wymianę z YFU, uczęszczają przez rok do lokalnej szkoły za granicą i mieszkają u rodziny goszczącej.

 

W roku szkolnym 2018/19 na wymianie rocznej z YFU w Stanach Zjednoczonych przebywają nasze uczennice: Karina Mucha i Karolina Kmita z klasy III b. Obu dziewczynom życzymy owocnego pobytu i czekamy na relacje z wymiany. 
Od pierwszego września 2018 gościmy w Zamoyskim uczennicę z Niemiec Chantal Ignatz, która chodzi do Id. 
Zapraszam chętnych do wyjazdu na roczna wymianę do aplikowania się w tegorocznej edycji programu „Rok szkolny zagranicą”.

   Wycieczki międzynarodowe