Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

   Akcje charytatywne

   WOŚP

   Młodzi Jałmużnicy

   Szlachetna Paczka

   Klub Wolontariusza "Jesteśmy z Wami"

   Krwiodastwo

Graj i pomagaj

 

2 grudnia grupa wolontariuszy z naszego liceum uczestniczyła w akcji charytatywnej Graj i pomagaj. W czasie jej trwania młodzież sprzedawała, wcześniej przygotowane, ozdoby świąteczne.

Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na organizację wypoczynku dla dzieci z rodzinnego domu dziecka, dzieci wychowywanych w rodzinach zastępczych i pogotowiach opiekuńczych ze Stowarzyszenia “Przyjazny Dom”.

Razem na święta

 

Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Razem na święta”. Celem akcji w naszym wykonaniu będzie przygotowanie świątecznych paczek dla potrzebującej rodziny.

Zbiórka żywności w ramach akcji Kromka Chleba

 

Caritas Diecezji Sosnowieckiej pragnąc przyjść z pomocą osobom niedożywionym i głodnym, prowadzi kampanię w szkołach "Kromka Chleba".

Ma ona na celu nie tylko gromadzenie żywności dla biednych, ale przede wszystkim uwrażliwienie społeczeństwa  na problemy bezdomnych i ubogich. Zebrana żywność w szkołach przeznaczona zostanie na dożywianie mieszkańców placówek prowadzonych przez Caritas (m. in. domy dla bezdomnych i noclegownie w Sosnowcu i Dąbrowie Górniczej). Szkoły biorące udział w akcji zbierają różne produkty żywnościowe. Naszemu liceum przypadła w udziale zbiórka przyprawy takich jak: sól, pieprz, liście laurowe, ziele angielskie, majeranek, kminek itp. Osoby pragnące pomóc potrzebującym w ten sposób prosimy o przynoszenie ww. produktów do sali 31 do końca listopada.

Zbiórka publiczna - Dzieło Nowego Tysiąclecia

 

Wolontariusze z naszego Liceum w ostatni weekend wzięli udział w zbiórce publicznej na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to ogólnopolska akcja związana z obchodami Dnia Papieskiego.

Zebrane fundusze przeznaczane są na program stypendialny i trafiają do zdolnej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin z małych miast i terenów wiejskich. Obecnie program obejmuje prawie 2300 młodych ludzi z całej Polski.

Podziękowanie

 

W imieniu organizatora (Caritas Diecezji Sosnowiekiej) składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę darów na rzecz Ukrainy. 
Dziękujemy nauczycielom, rodzicom, uczniom za tak liczne przyniesione produkty oraz za pomoc w ich pakowaniu.
Zebrane rzeczy w najbliższym czasie trafią na Ukrainę lub do rodzin ukraińskich przebywających w naszym regionie. 
I. Kisiel, M. Adamska, S. Kozieł 

Bądźmy Solidarni z Ukrainą!

 

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, odpowiadając na apel Caritas Diecezji Sosnowieckiej, w naszej szkole zostanie zorganizowana zbiórka żywności (mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, konserwy mięsne i rybne, kawa, herbata, słodycze) oraz środków higienicznych, a także karimat, koców i śpiworów. Wymienione rzeczy można przynosić od najbliższego poniedziałku do piątku 4 marca do sali 28. 
Sławomir Kozieł