Dąbrowski Paszport Wolontariusza

 

Miło nam poinformować, że szkoła nasza włącza się w projekt Dąbrowski Paszport Wolontariusza. Osoby zainteresowane udziałem w tym przedsięwzięciu proszone są o zapoznanie się z Regulaminem i pobraniem Paszportu.

Podziękowanie

 

W imieniu organizatora (Caritas Diecezji Sosnowiekiej) składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę darów na rzecz Ukrainy. 
Dziękujemy nauczycielom, rodzicom, uczniom za tak liczne przyniesione produkty oraz za pomoc w ich pakowaniu.
Zebrane rzeczy w najbliższym czasie trafią na Ukrainę lub do rodzin ukraińskich przebywających w naszym regionie. 


I. Kisiel, M. Adamska, S. Kozieł 

Bądźmy Solidarni z Ukrainą!

 

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, odpowiadając na apel Caritas Diecezji Sosnowieckiej, w naszej szkole zostanie zorganizowana zbiórka żywności (mąka, ryż, kasze, cukier, makarony, olej, konserwy mięsne i rybne, kawa, herbata, słodycze) oraz środków higienicznych, a także karimat, koców i śpiworów. Wymienione rzeczy można przynosić od najbliższego poniedziałku do piątku 4 marca do sali 28.

 
Sławomir Kozieł

Warsztaty dla wolontariuszy. Pierwsza Pomoc.

 

28 października w siedzibie Caritas Diecezji Sosnowieckiej odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy. Prowadzącymi spotkanie byli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Zajęcia te odbyły się w ramach cyklicznego projektu Młodzi Jałmużnicy, w którym nasze Liceum bierze udział od wielu lat. 
Więcej na temat projektu można przeczytać pod linkiem: www.sosnowiec.caritas.pl

Młodzi Jałmużnicy - warsztaty artystyczne

 

W  ramach projektu Młodzi Jałmużnicy nasze wolontariuszki wzięły udział w warsztatach artystycznych, w czasie których nabywały umiejętności związane z przygotowaniem świątecznych stroików. Powstałe prace będą wystawione na kiermaszu bożonarodzeniowym, a dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie osób najbardziej potrzebujących – podopiecznych Caritas Diecezji Sosnowieckiej.

Zbiórka charytatywna

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy w sobotę 26 marca wzięli udział w zbiórce charytatywnej w CH Auchan w Sosnowcu. Celem zbiórki było wsparcie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, w którym aktualnie przebywają matki z dziećmi z Ukrainy. Udało się zebrać 4014,41 zł. Kwota ta w całości zostanie przeznaczona na potrzeby podopiecznych Domu. 

Dzień Dobra Caritas

 

W niedzielę 24 kwietnia obchodzony był ogólnopolski Dzień Dobra w czasie, którego odbywał się szereg wydarzeń o charakterze woluntarystycznym.
Była to okazja, by pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień. Również nasz szkolny klub wolontariusza przyłączył się do tej akcji. Wzięliśmy udział w kiermaszu ciast i słodyczy, z którego dochód został przeznaczony na potrzeby Diecezjalnego Domu Samotnej Matki i Dziecka w Sosnowcu. Wszystkim wolontariuszom serdecznie dziekujemy. 

Dzień Dziecka z Caritas

 

4 czerwca 2022 r. na Placu Papieskim w Sosnowcu było bardzo kolorowo i radośnie. Powodem był Dzień Dziecka organizowany przez Miasto Sosnowiec i Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Wydarzenie to było połączone  z jubileuszem 30-lecia Diecezji Sosnowieckiej, z 100-tną rocznicą powrotu części Górnego Śląska do Polski oraz 120-leciem uzyskania praw miejskich przez Sosnowiec. Wszystkim wolontariuszom z naszej szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.

Koszmar wojenny trwa nadal

Bądźmy solidarni z Ukrainą

 

Szanowni Państwo,
niestety wojna na Ukrainie trwa nieprzerwanie od ponad pół roku, miliony obywateli tego kraju musiało opuścić swoje domy uciekając przed wojennym koszmarem. Cześć z nich trafiła do naszego miasta. Wychodząc naprzeciw ich podstawowym potrzebom chcielibyśmy, 
w porozumieniu z Wydziałem Organizacji Pozarządowych i Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej, zorganizować w naszej szkole zbiórkę charytatywną na rzecz uchodźców przebywających w naszym mieście. Gorąco prosimy uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich zainteresowanych o przynoszenie do szkoły (do sali dziennikarskiej) następujących produktów:


Środki higieny i czystości:

- Dezodoranty
- Podpaski
- Papier toaletowy
- Płyny do kąpieli, żele pod prysznic, mydła

 

Żywność

- Woda
- Jedzenie dla dzieci: słoiczki, tubki, soczki 
- Konserwy
- Makarony
- Kasza gryczana
- Ryż 
- Batony energetyczne 

Inne

- Powerbanki


Zbiórka trwać będzie do 07 października 2022r. 
Szkolny Klub Wolontariusza

Warsztaty artystyczne

 

W ramach tegorocznego projektu Młodzi Jałmużnicy 26 października grupa naszych uczennic brała udział w warsztatach artystycznych pisania ikon. Warsztaty zostały zorganizowane przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej, a prowadzone były przez członków wspólnoty Betlejem w Jaworznie. 

Warsztaty Dziennikarskie

w Caritas Diecezji Sosnowieckiej

 

W środę 16 listopada grupa uczennic z klasy 1a uczestniczyła w warsztatach medialnych prowadzonych przez Ks. Przemysława Lecha - Dyrektora Biura Prasowego Diecezji Sosnowieckiej, Magdalenę Sierkę – rzecznika prasowego Krajowego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży oraz Dariusza Niebudka - aktora teatralnego i filmowego, reżysera, wokalistę, konferansjera. Warsztaty miały na celu rozwinąć w uczniach umiejętność pisania tekstów dziennikarskich, pokonywania osobistych barier psychicznych w czasie występów publicznych oraz naukę pracy w zespole przy tworzeniu medialnego przekazu.  (CDS)

Świąteczna kartka dla seniora

 

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie świątecznych świątecznych  kartek. Wasze prace zostaną dołączone do świątecznych paczek i przekazane w Wigilię Bożego Narodzenia starszym i samotnym osobom z terenu naszego miasta.

Akcje charytatywne

Krwiodastwo

   Klub Wolontariusza "Jesteśmy z Wami"

Szlachetna Paczka

Młodzi Jałmużnicy

WOŚP

Akcje charytatywne

Świąteczna zbiórka

w Centrum Handlowym Auchan

 

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, którzy w sobotę 17 grudnia wzięli udział w zbiórce charytatywnej w CH Auchan w Sosnowcu. Celem zbiórki było wsparcie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka, w którym przebywają samotne matki z dziećmi, także te z Ukrainy. Zebrana kwota w całości zostanie przeznaczona na potrzeby podopiecznych Domu. 

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej