Euroweek

Projekty z Civitas

Connections in the Center

Widndows Of Hope

Teatr w Zamoyskim

Dzień Absolwenta

Szkolny Budżet Partycypacyjny

Global Citizen School

Parlament Młodzieżowy

Edukacja Prawna Młodzieży

Fabryka Pełna Życia

Google Classroom

Akademia Wiedzy

Dziękujemy absolwentom za przybycie do naszej szkoły

i zapraszamy kolejne, wielkie postaci V LO za rok!!!

Dzień Absolwenta

    Tradycją już naszej szkoły jest zapraszanie absolwentów, którzy osiągnęli w życiu sukces oraz wykonują ciekawą pracę. 
W tym roku gościliśmy Aleksandrę Laskowską, która spotkała się z naszymi „ścisłowcami”. Ola pracuje na stanowisku designera, ilustratora, grafika w branży gier komputerowych. Ma na swoim koncie duży, komercyjny tytuł - Animal Shelter (symulator schroniska dla zwierząt). Naszą szkołę ukończyła w 2014r., a uczęszczała do klasy dwujęzycznej. Hobbistycznie jest woluntariuszką w schronisku zwierząt, a w tym roku jest nominowana do plebiscytu „Serce dla Zwierząt". Nasza absolwentka przygotowuje się także do egzaminu państwowego z j. japońskiego. 
    Natomiast Łukasz Sojka jest radcą prawnym i prowadzi swoją kancelarię. Wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem podzielił się z humanistami. Potraktował to spotkanie jako dyskusję pokoleń, stąd rozgorzała rozmowa między naszym absolwentem, a uczniami. Dla Łukasza ten dzień okazał się także sentymentalną podróżą w czasie, możliwością spotkania z dawnymi nauczycielami. Absolwent chodził do naszej szkoły już dawno (1993-1997),  jeszcze do dawnego budynku. Jego klasa humanistyczna była jedną z pierwszych w liceum o pierwotnej nazwie - „Piątka”. Odżyły dawne wspomnienie. A dowcipom, anegdotom nie było końca….
    Już zapraszamy za rok na kolejne ciekawe, intrygujące spotkania z naszymi absolwentami.


Agata Benduska

Dzień Absolwenta 2017

 

Tradycją naszej szkoły są już spotkania "Zamoyszczaków" z absolwentami. To niezwykła okazja do wymiany doświadczeń, rad życiowych dotyczących nauki, dorosłych przedsięwzięć. Ale także chwile wzruszenia dla byłych uczniów "Piątki" i nauczycieli wychowawców. Tak też było i w tym roku. 30.10.2017r. gościliśmy w naszej szkole Agatę Widera-Burda i Michała Gadek. Między zaproszonymi absolwentami, a nasza młodzieżą wywiązała się ożywiona dyskusja, a zadawane pytania dotyczyły kierunku studiów, pracy zawodowej, predyspozycji artystycznych oraz wspomnień szkolnych. Dzień upłynął w serdecznej atmosferze. A żartobliwym opowieściom z zamierzchłej przeszłości nie było końca….Agata chodziła do klasy humanistycznej i kończyła szkołę w 2007r. Obecnie jest śpiewaczką operową w Filharmonii Częstochowskiej. Absolwentka ma na swoim koncie liczne sukcesy artystyczne, prestiżowe nagrody, choć kariera artystyczna okupiona była i jest ciężką pracą, wyjazdami, wyrzeczeniami. Agata oczywiście zaśpiewała fragmenty partii operowych, aby zaprezentować swoje możliwości wokalne. Aczkolwiek "Hallelujah" Cohena zachwyciła i poruszyła wszystkich zebranych humanistów.

Natomiast Michał to absolwent z roku 1997 z klasy matematyczno-informatycznej. Można rzec "człowiek renesansu", bo posiada wiele talentów i pasji. Jest architektem, zgodnie ze swoim kierunkiem studiów, ale także grafikiem komputerowym i fotografem. Biega z tradycyjnym, starym aparatem na klisze głównie po uliczkach Wrocławia i utrwala to co ciekawe, przemijające, urokliwe. Najbardziej zebranych na sali "ścisłowców" zainteresował swoją fotoksiążką i animacjami w 3D.

Dzień Absolwenta 2018

 

30 października to magiczna już data dla społeczności VLO. Od kilku lat odbywają się ciekawe i wzruszające spotkania młodzieży z absolwentami, którzy osiągnęli w życiu sukces, wykonują ciekawą pracę. Dzielą się doświadczeniami z młodym pokoleniem, a na chwile wzruszeń też jest pora. I tak było i w tym roku- 2018. Odwiedzili nas: lekarze weterynarii Magdalena Kubiak oraz Igor Przegrałek oraz dziennikarka TVP3 Katowice - Ilona Ptak.
Dla uczniów uczęszczających na rozszerzenia z biologii i chemii to było bardzo kreatywne spotkanie. Absolwenci w ciekawy sposób zapoznali i zareklamowali wykonywaną pracę i zawód. Choć prezentacja multimedialna obfitowała w drastyczne zdjęcia, to przecież weterynarz musi być silny psychiczny, odporny na stres i wrażliwy na krzywdę.
Na humanistów czekała „uczta” dziennikarska. Nasza absolwentka Ilona, prowadząca min. program „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…” zaintrygowała zgromadzonych mrożącymi krew w żyłach historiami, humorystycznymi „wpadkami” z planu, ale także dostarczyła cennych informacji dotyczących studiów i pracy dziennikarza, montowania programu.

Dzień Absolwenta 2019

 

Data 30.10 jest już bardzo symboliczna dla społeczności V LO. W tym dniu odbywają się spotkania z absolwentami naszej szkoły, którzy osiągnęli sukces w życiu zawodowym oraz wykonują ciekawą pracę. W tym roku o swoich pasjach opowiedzieli Krzysztof Cwykiel oraz Sebastian Baczewski.

Pierwszy z absolwentów- Krzysztof to specjalista z branży informatycznej z tytułem magistra zarządzania. Maturę zdawał w roku 1999, a uczęszczał do klasy matematyczno-fizycznej. Obecnie jest prezesem zarządu firmy z branży IT. Jego specjalizacja to systemy ERP. Ze zgromadzonymi uczniami absolwent podzielił się wspomnieniami szkolnymi. Ścisłowcy byli pod wielkim wrażeniem prezentacji multimedialnej, wiedzy, doświadczenia Krzysztofa.

Natomiast Sebastian to „Świeżak”. Kończył nasze liceum 2 lata temu, a był uczniem w klasie dwujęzycznej. Aktualnie studiuje na Akademii Muzycznej jazz i muzykoterapię. Humaniści mieli możliwość wysłuchania jego gry na trąbce. Wszystkich poruszył wątek pracy naszego absolwenta z chorymi dziećmi jako terapii wspomagającej leczenie wielu chorób i uwalnianie toksycznych emocji. Słuchaczy Sebastian wprowadził także w magiczny klimat jazzu.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej