Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Brązowa Tarcza Perspektywy 2021

Wymiana między V Liceum Ogólnokształcącym im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej  i Albert Einstein Schule w Groß-Bieberau istnieje od 1994 roku. W roku 1996 zostało podpisane partnerstwo szkół.
W programie bierze udział już drugie pokolenie Zamoyskiego. Uczestnikami są uczniowie zainteresowani językiem i kulturą krajów niemieckojęzycznych oraz realizacją projektów międzynarodowych. Uczestnicy sami decydują o tematyce i treści  programu spotkania. Licząca od 10 do 20 osób grupa niemiecka odwiedza naszą szkołę we wrześniu, a Polacy składają rewizytę w czerwcu.

 
Groß-Bieberau, w którym znajduje się nasza szkoła partnerska, to maleńkie urocze miasteczko w Hesji, w  regionie Odenwald, niedaleko od Frankfurtu nad Menem.

 
Program wymiany młodzieży jest współfinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Pozwala to nam tworzyć atrakcyjne, różnorodne i wielostronne  projekty, w czasie których polska i niemiecka młodzież zwiedza ciekawe miejsca, uprawia sport, wędruje i  pracuje nad ciekawymi tematami,  a przede wszystkim nawiązuje kontakty i zawiązuje przyjaźnie. Udział w wymianie pomaga obalać stereotypy, traktować język niemiecki nie jako drugoplanowy przedmiot szkolny, lecz ważne narzędzie porozumienia, poznawać i przez to bardziej interesować się światem. 

   wymiana polsko-niemiecka

   wymiana polsko-belgijska

   wymiana polsko-portugalska

   Erasmus+

poprzednie wymiany ...

 

- wymiana polsko-niemiecka 2017

   Youth For Understanding

   Wycieczki międzynarodowe