Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

   Integracja szkolna

   Geneza i idea

   Puchar Prezydenta RP

   Fundusz stypendialny "Jesteśmy z Wami"

   Edycje

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Wyjazd do Lourdes

 

W 2000 roku udaliśmy się do Lourdes we Francji. Po drodze odwiedziliśmy Włochy oraz Niemcy, duże wrażenie zrobił na naszej młodzieży Paryż ze swoim wdziękiem. Wyjazd ten zorganizowało Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sosnowieckiej.

Szkoła jest w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W latach 2003/2004 do 2011/2012 funkcjonowały oddziały integracyjne, do których uczęszczali uczniowie niepełnosprawni. Aktualnie szkoła przyjmuje uczniów niepełnosprawnych do wszystkich oddziałów na zasadach zgodnych z regulaminem rekrutacji obowiązującym wszystkich kandydatów.

Wyjazd do Rzymu

 

W listopadzie 1999 roku nasza młodzież oraz dwóch nauczycieli wyjechało do Rzymu. Punktem centralnym tego wyjazdu było osobiste spotkanie z Ojcem św. Janem Pawłem II, który pozdrowił i pobłogosławił nasze liceum. Wyjazd odbył się dzięki pomocy księdza biskupa Adama Śmigielskiego ordynariusza diecezji sosnowieckiej.

Wyjazd do Rzymu

 

W 2005 roku po raz kolejny udaliśmy się do Rzymu. Odwiedzając Wieczne Miasto spotkaliśmy się z ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej Hanną Suchocką oraz Michałem Radlickim. Najważniejszym punktem wyjazdu było spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI, który serdecznie pozdrowił całą społeczność naszej szkoły.. Oprócz Rzymu zwiedziliśmy Monte Cassino, Asyż oraz Wenecję.