>>> przejdź do strony głównej <<<

galeria zdjęć 

śledź nas na facebooku

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 Druga Edycja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 Trzeba nam nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba

 Giełda używanych podręczników

 Rok Leopolda Tyrmanda w Zamoyskim

 Katalog on-line już dostępny

 Kiermasz używanych podręczników szkolnych

 Skanujcie, pobierajcie czytajcie, czytajcie

 Konkurs Biblioteczny "Sleeveface"

czytaj więcej ...

 Wyniki konkursu fotograficznego "Sleeveface"

Katalog on-line już dostępny

 

Informujemy wszystkich uczniów i pracowników Zamoyskiego, że od 3 września 2020r. na stronie internetowej szkoły w zakładce – Biblioteka szkolna jest już dostępny katalog on-line księgozbioru biblioteki. Za pośrednictwem katalogu komputerowego będzie można uzyskać informację o zasobach naszej biblioteki na odległość, bez konieczności  jej odwiedzania. 


Zachęcamy do korzystania z katalogu on-line i służymy pomocą, jeżeli ktoś będzie potrzebował dodatkowych instrukcji.

 

Nauczyciele bibliotekarze

Kiermasz używanych podręczników szkolnych

 

Informujemy, że od 1 do 11 września 2020r. będzie organizowany zdalny kiermasz używanych podręczników szkolnych. Kiermasz będzie się odbywał na podanych poniżej zasadach:1) uczniowie, którzy chcą sprzedać podręczniki zamieszczają informację zawierającą wykaz tytułów i proponowane ceny  oraz swój adres mailowy/numer telefonu na Teamsie w Zakładce – Biblioteka;2) uczniowie, którzy są zainteresowani zakupem kontaktują się ze sprzedającymi wysyłając informację na ich pocztę mailową/dzwoniąc na podany numer;3) podręczniki przeznaczone do przekazania uczniowi kupującemu należy opatrzyć informacją zawierającą nazwisko sprzedającego i nabywcy, a następnie przekazać do biblioteki szkolnej, gdzie będą poddane 2 dniowej kwarantannie. Po tym czasie będą wydane uczniowi kupującemu;4) należność za zakupione podręczniki uczeń nabywający przekaże przelewem na podane konto sprzedającego.

Skanujcie, pobierajcie, czytajcie, czytajcie

 

Zapraszamy do czytania! Od kilku lat biblioteka VLO bierze udział w akcji "Upoluj swoją książkę". Podobnie jest w tym roku. Ze względu jednak na pandemię plakat z propozycjami książkowymi i kodem QR umożliwiającym dostęp do nich zamieszczamy na stronie szkoły i w zakładce Biblioteka na Teams. Przez miesiąc dostęp do prezentowanych tytułów jest bezpłatny, skanujcie kod, pobierajcie ebooki i czytajcie, czytajcie, czytajcie...

 

Plakat do obejrzenia w całości po kliknięciu w link dostępny tutaj. Zachęcamy również do korzystania ze szkolnego katalogu naszej biblioteki - który dostępny jest tutaj.

Rok Leopolda Tyrmanda w Zamoyskim

 

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do odwiedzenia, otwartej od 16 października br.,  wystawy pt. „Leopold Tyrmand – Europejczyk kontra komunizm”.

Jednocześnie informujemy, że do 31 października br. można  zwiedzać  w Katowice Miasto Ogrodów  – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach wystawę poświęconą temu pisarzowi  i publicyście przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach (zobacz informację na plakacie wystawowym).

Konkurs Biblioteczny "Sleeveface"

 

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów Zamoyskiego do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ. Szczegółowe informacje o zasadach konkursu podane są w załączonym regulaminie. Prace konkursowe można nadsyłać od 26 września do 26 października 2020r. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają nagrody. 


Nauczyciele bibliotekarze

Wyniki konkursu fotograficznego "Sleeveface"

 

Z ogromna przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny „Sleeveface - ubierz się w książkę” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 8 bardzo interesujących prac. Przy wyborze tych najlepszych jury wzięło po uwagę pomysłowość, kompozycję oraz konwencję konkursową – kreatywne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. 


A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Julia Kaim z klasy 3b
II miejsce – Weronika Bondel 2en
III miejsce – Natalia Latos 1b

Serdecznie gratulujemy laureatom! 


Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i zaangażowanie. 
Laureatów konkursu prosimy o zgłoszenie się po odbioru nagród książkowych i dyplomów, a pozostałych uczestników po odbiór dyplomów do biblioteki szkolnej od 4 listopada 2020 r.
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac.


Jury:  Anna Adamuszek, Jadwiga Chudzik, Aniela Ślipek

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

 Biblioteka szkolna

Sukcesy

Misja szkoły

Kadra pedagogiczna

Pedagog i Psycholog

Patron szkoły

Ambasador Zamoyskiego

Edukator roku

Rada szkoły

Historia szkoły

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej