Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 Druga Edycja Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 Trzeba nam nowych skrzydeł, nowych dróg potrzeba

 Giełda używanych podręczników

 Rok Leopolda Tyrmanda w Zamoyskim

 Katalog on-line już dostępny

 Kiermasz używanych podręczników szkolnych

 Skanujcie, pobierajcie czytajcie, czytajcie

 Konkurs Biblioteczny "Sleeveface"

czytaj więcej ...

 Wyniki konkursu fotograficznego "Sleeveface"

mgr Aniela Ślipek

 

 

 

 

 

środa - 8.00 - 15.30

 

czwartek - 8.00 - 15.30

 

 

 

mgr Jadwiga Chudzik

 

poniedziałek - 8.00 - 15.30

 

wtorek - 8.00 - 15.30

 

środa - 8.00 - 11.45

 

czwartek - 8.00 - 11.45

 

piątek 8.00 - 15.30

 

Harmonogram pracy biblioteki szkolnej

Aktualności

Biblioteka szkolna

Katalog on-line już dostępny

 

Informujemy wszystkich uczniów i pracowników Zamoyskiego, że od 3 września 2020r. na stronie internetowej szkoły w zakładce – Biblioteka szkolna jest już dostępny katalog on-line księgozbioru biblioteki. Za pośrednictwem katalogu komputerowego będzie można uzyskać informację o zasobach naszej biblioteki na odległość, bez konieczności  jej odwiedzania. 


Zachęcamy do korzystania z katalogu on-line i służymy pomocą, jeżeli ktoś będzie potrzebował dodatkowych instrukcji.

 

Nauczyciele bibliotekarze

Kiermasz używanych podręczników szkolnych

 

Informujemy, że od 1 do 11 września 2020r. będzie organizowany zdalny kiermasz używanych podręczników szkolnych. Kiermasz będzie się odbywał na podanych poniżej zasadach:1) uczniowie, którzy chcą sprzedać podręczniki zamieszczają informację zawierającą wykaz tytułów i proponowane ceny  oraz swój adres mailowy/numer telefonu na Teamsie w Zakładce – Biblioteka;2) uczniowie, którzy są zainteresowani zakupem kontaktują się ze sprzedającymi wysyłając informację na ich pocztę mailową/dzwoniąc na podany numer;3) podręczniki przeznaczone do przekazania uczniowi kupującemu należy opatrzyć informacją zawierającą nazwisko sprzedającego i nabywcy, a następnie przekazać do biblioteki szkolnej, gdzie będą poddane 2 dniowej kwarantannie. Po tym czasie będą wydane uczniowi kupującemu;4) należność za zakupione podręczniki uczeń nabywający przekaże przelewem na podane konto sprzedającego.

Skanujcie, pobierajcie, czytajcie, czytajcie

 

Zapraszamy do czytania! Od kilku lat biblioteka VLO bierze udział w akcji "Upoluj swoją książkę". Podobnie jest w tym roku. Ze względu jednak na pandemię plakat z propozycjami książkowymi i kodem QR umożliwiającym dostęp do nich zamieszczamy na stronie szkoły i w zakładce Biblioteka na Teams. Przez miesiąc dostęp do prezentowanych tytułów jest bezpłatny, skanujcie kod, pobierajcie ebooki i czytajcie, czytajcie, czytajcie...

 

Plakat do obejrzenia w całości po kliknięciu w link dostępny tutaj. Zachęcamy również do korzystania ze szkolnego katalogu naszej biblioteki - który dostępny jest tutaj.

Rok Leopolda Tyrmanda w Zamoyskim

 

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i nauczycieli do odwiedzenia, otwartej od 16 października br.,  wystawy pt. „Leopold Tyrmand – Europejczyk kontra komunizm”.

Jednocześnie informujemy, że do 31 października br. można  zwiedzać  w Katowice Miasto Ogrodów  – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek w Katowicach wystawę poświęconą temu pisarzowi  i publicyście przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej w Katowicach (zobacz informację na plakacie wystawowym).

Konkurs Biblioteczny "Sleeveface"

 

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów Zamoyskiego do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ. Szczegółowe informacje o zasadach konkursu podane są w załączonym regulaminie. Prace konkursowe można nadsyłać od 26 września do 26 października 2020r. Serdecznie zapraszamy do udziału. Na zwycięzców czekają nagrody. 


Nauczyciele bibliotekarze

Wyniki konkursu fotograficznego "Sleeveface"

 

Z ogromna przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzny „Sleeveface - ubierz się w książkę” został rozstrzygnięty. Na konkurs wpłynęło 8 bardzo interesujących prac. Przy wyborze tych najlepszych jury wzięło po uwagę pomysłowość, kompozycję oraz konwencję konkursową – kreatywne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. 


A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Julia Kaim z klasy 3b
II miejsce – Weronika Bondel 2en
III miejsce – Natalia Latos 1b

Serdecznie gratulujemy laureatom! 


Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i zaangażowanie. 
Laureatów konkursu prosimy o zgłoszenie się po odbioru nagród książkowych i dyplomów, a pozostałych uczestników po odbiór dyplomów do biblioteki szkolnej od 4 listopada 2020 r.
Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac.


Jury:  Anna Adamuszek, Jadwiga Chudzik, Aniela Ślipek

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

 Biblioteka szkolna

Sukcesy

Misja szkoły

Kadra pedagogiczna

Pedagog i Psycholog

Patron szkoły

Ambasador Zamoyskiego

Edukator roku

Rada szkoły

Historia szkoły

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej