>>> przejdź do strony głównej <<<

galeria zdjęć 

śledź nas na facebooku

Dzisiaj relacjonujemy z Oxford University - najstarszej uczelni anglojęzycznej na świecie, a dokładnie z Christ Church - największego oddziału tego uniwersytetu. Poznaliśmy system nauczania w Anglii oraz przepiękne, żywe historyczne miejsce, smakując brytyjską kuchnie, czyli tradycyjne „fish & chips”.

 

Tower of London, China Town, Piccadilly Circus, Oxford Street to nasze ostatnie przystanki i powrót do domu. Do zobaczenia Anglio!

Naszej angielskiej wycieczki ciąg dalszy… Pozdrawiamy z największego muzeum Wielkiej Brytanii - The British Museum oraz galerii sztuki National Gallery umieszczonej w samym sercu miasta na Trafalgar Square. Dzisiaj za nami również ulica Pokątną Harrego Pottera, Buckingham Palace, spacer w St James Park, najsłynniejszy zegar w Europie Big Ben oraz Pałac Westminister, a wieczorem czas relaksu w okolicach jednego z największych diabelskich młynów na świecie - London Eye.

Pozdrawiamy z Londynu. Za nami pierwszy dzień: poranek pod słynnym Tower Bridge, zwiedzanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej Tate Modern, spacer po Millenium Bridge w kierunku St Paul’s Cathedral, obiad nad Tamizą, spacer w kierunku Covent Garden, podziwianie uroków China Town, zmierzając do Trafalgar Square, a na koniec zachód słońca z widokiem na London Eye. Tak spędziliśmy nasz pierwszy dzień w stolicy Wielkiej Brytanii.

2022/2023

wycieczki międzynarodowe

Erasmus+

wymiana

polsko-portugalska

wymiana

polsko-belgijska

wymiana

polsko-niemiecka

Euroweek

YFU

Londyn

Austria

Paryż - Amsterdam

Szkocja - Wielka Brytania

USA

Kierunek Londyn 2022/2023

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej