3

2

1

Nareszcie nadszedł ten moment! W dniach 25.05.-1.06.2023. Portugalczycy przyjechali do nas. Podczas drugiej części wymiany wiele się działo… W pierwszy dzień odebraliśmy naszych przyjaciół z Krakowa, który w dalszej części dnia zwiedzaliśmy. Nazajutrz Portugalczycy mieli okazję zobaczyć jak wygląda Dąbrowa Górnicza, uczestniczyć w lekcjach w Zamoyskim i tworzyli swoje własne torby w MOPT! Czas w weekend był organizowany przez rodziny goszczące i przepełniony najróżniejszymi atrakcjami. Przez następne dni zwiedzaliśmy takie miejsca jak Ogrodzieniec, Pustynie Błędowską, Auschwitz-Birkenau i Katowice. Na koniec, w szkole, zorganizowana była kolacja, gdzie podsumowaliśmy pobyt Portugalczyków w Polsce. Kiedy żegnaliśmy naszych kolegów i koleżanki nie kryliśmy łez w oczach. Mamy nadzieję, że nasz kontakt się nie urwie i że spotkamy się jeszcze raz.

W dniach 26.03.-2.04.2023 odbyła się wymiana uczniów Zamoyskiego z Portugalią. Naszą przygodę zaczęliśmy podróżą do Krakowa, a potem samolotem do Porto. Cały tydzień minął nam na zwiedzaniu takich miejsc jak Oliveira do Hospital i okoliczne miejscowości, Coimbra, Figueira da Foz i wiele innych. Oprócz tego nasi uczniowie mogli zobaczyć jak wyglądają portugalskie lekcje, a nawet uczestniczyć w warsztatach gotowania i rysunku. Uczyli się również popularnej piosenki po portugalsku. 
Teraz my czekamy na naszych portugalskich przyjaciół, którzy przylecą do nas w maju.

>>> przejdź do strony głównej <<<

galeria zdjęć 

śledź nas na facebooku

wycieczki międzynarodowe

Erasmus+

wymiana

polsko-portugalska

wymiana

polsko-belgijska

wymiana

polsko-niemiecka

MICC

YFU

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że po okresie pandemii udało nam się reaktywować wymianę z Portugalią. Grupa polska pojedzie do Portugalii jako pierwsza w ostatnim tygodniu marca 2023r., natomiast grupa portugalska przyjedzie z rewizytą do Polski w maju br.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej