Wycieczki międzynarodowe

   Youth For Understanding

poprzednie wymiany ...

 

- wymiana polsko-niemiecka 2017

   Erasmus+

   Wymiana polsko-portugalska

   Wymiana polsko-belgijska

   Wymiana polsko-niemiecka

Wymiana między V Liceum Ogólnokształcącym im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej  i Albert Einstein Schule w Groß-Bieberau istnieje od 1994 roku. W roku 1996 zostało podpisane partnerstwo szkół.
W programie bierze udział już drugie pokolenie Zamoyskiego. Uczestnikami są uczniowie zainteresowani językiem i kulturą krajów niemieckojęzycznych oraz realizacją projektów międzynarodowych. Uczestnicy sami decydują o tematyce i treści  programu spotkania. Licząca od 10 do 20 osób grupa niemiecka odwiedza naszą szkołę we wrześniu, a Polacy składają rewizytę w czerwcu.

 
Groß-Bieberau, w którym znajduje się nasza szkoła partnerska, to maleńkie urocze miasteczko w Hesji, w  regionie Odenwald, niedaleko od Frankfurtu nad Menem.

 
Program wymiany młodzieży jest współfinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Pozwala to nam tworzyć atrakcyjne, różnorodne i wielostronne  projekty, w czasie których polska i niemiecka młodzież zwiedza ciekawe miejsca, uprawia sport, wędruje i  pracuje nad ciekawymi tematami,  a przede wszystkim nawiązuje kontakty i zawiązuje przyjaźnie. Udział w wymianie pomaga obalać stereotypy, traktować język niemiecki nie jako drugoplanowy przedmiot szkolny, lecz ważne narzędzie porozumienia, poznawać i przez to bardziej interesować się światem. 

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej