Zajęcia do wyboru

   Nasze talenty

   Sukcesy sportowe

   Imprezy sportowe

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Kornelia Tryjańska

Szachy

 

Tak naprawdę w szachy zaczęłam grać pod koniec 6 klasy szkoły podstawowej - wtedy poczułam, że to jest to, czym chcę się zająć w wolnych chwilach. Podstawowe ruchy poznałam jednak wcześniej - nauczył mnie ich mój dziadek. Wtedy jednak była to dla mnie bardziej zabawa, nie przypuszczałam, że gra w szachy kiedyś mnie tak "wciągnie". Teraz prawie każdy weekend spędzam na turniejach szachowych grając albo sędziując.

Klaudia Simsak

Boks

 

Osiągnięcia:

V – ce mistrzostwo Polski kadetek w boksie Świdnica 2014
Mistrzostwo Polski kadetek w boksie Grudziądz 2015
Międzynarodowa mistrzyni śląska kadetek w boksie Gliwice 2015
V-ce mistrzostwo Polski juniorek w boksie Grudziądz 2016
Międzynarodowa mistrzyni śląska juniorek w boksie Gliwice 2016
Ćwierćfinalistka mistrzostw europy juniorek w boksie Turcja 2016
Reprezentantka kadry narodowej kobiet w boksie od 2015r

Ula Śliwka

Taniec

 

Nie samą szkołą człowiek żyje. Każdy z nas ma jakąś pasję, coś czemu całkowicie się poświęca. Ula Śliwka, uczennica klasy I a, jest jedną z takich osób. W wieku siedmiu lat do tańca towarzyskiego zachęciła ją mama. Tak wszystko się zaczęło. Z grupy, która wtedy powstała, tylko Ula tańczy do dzisiaj.

 

Jak często trenujesz?

Trenuję codziennie oprócz piątków i czasami niedziele mam wolne - chyba, że jest sezon turniejowy.

Jak wyglądają takie turnieje?

Odbywają się w weekendy - sobota lub niedziela, czasami są to dwa dni. Przed występem muszę się przygotować - odpowiednia fryzura i makijaż jest niezbędny. Taniec towarzyski jest podzielony na taniec standardowy i latynoamerykański. Do tańców standardowych zalicza się walc angielski, tango, walc wiedeński, slow fox, quickstep, a do tańców latynoamerykańskich cha-cha, samba, rumba, paso-double, jive.

 

Zdarza Ci się odczuwać stres?

Stresuję się przed każdym wyjściem na parkiet, przecież każda para chce wypaść jak najlepiej, a pierwsze miejsce jest tylko jedno. Niemożliwym jest wygrywać za każdym razem, zawsze są wzloty i upadki. Kiedy już wyjdę na parkiet i usłyszę muzykę, skupiam się tylko na tym, żeby się uśmiechać - nogi same wiedzą, co mają robić.

 

Jakie są Twoje największe sukcesy?

Największym moim sukcesem jest Tytuł Mistrzostwa Okręgu Śląskiego w Tańcach Standardowych i II Wicemistrzostwo Okręgu Śląskiego w Tańcach Latynoamerykańskich. Wygrałam również Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego Sosnowiec Dance Cup.

 

Warto próbować nowych rzeczy w życiu?

Zawsze dobrze jest spróbować czegoś nowego. W życiu warto mieć pasję, jakiś cel do którego się dąży. Jeżeli brakuje w życiu "tego czegoś", trzeba tego po prostu poszukać.

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

mapa strony

dołącz do nas

odwiedziło nas