Hiszpania

2019/2020

Hiszpania

2019/2020

¡El Día de la Hispanidad!


Dnia 18 października 2023 roku celebrowaliśmy w Naszej Szkole Dzień Hiszpański. Z tej okazji Uczniowie VLO mieli okazję skosztować pysznych dań kuchni hiszpańskiej, przygotowanych przez Osoby uczące się języka hiszpańskiego. Ponadto, Grupy hiszpańskie przygotowały plakaty dotyczące tematyki hiszpańskiej. Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w wykładzie dr Ewy Śmiłek z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Podsumowanie Naszego świętowania odbyło się w formie quizu dotyczącego Hiszpanii, którego zwycięzcą został Rafał Staniszewski z klasy IV d. Gratulujemy!

 

Zapraszamy w przyszłym roku! ¡Hasta la próxima!

spodobała Ci się Hiszpania

Dnia 12 października 2020 roku celebrowaliśmy w Naszej Szkole Dzień Hiszpański (Día de la Hispanidad), z okazji którego Uczniowie VLO wzięli udział między innymi w Quizie online dotyczącym Hiszpanii i krajów hiszpańskojęzycznych, w którym pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Będkowski (kl. IIdn) oraz w konkursie na najlepszą prezentację dotyczącą Świata Hiszpańskiego – zwycięską prezentacją okazała się praca przygotowana przez Alicję Maśląg (kl. IIIc). 

W dniu 12 października 2022r. obchodziliśmy Día de la Hispanidad, czyli Dzień Hiszpański. Dominowały barwy kojarzone z Hiszpanią, rozbrzmiewały latynoskie rytmy, można było zatańczyć Makarenę i poznać regiony hiszpańskie na plakatach zrobionych przez uczniów. Obchody święta Hiszpanii uświetniła swoją obecnością dr Ewa Śmiłek z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego, która opowiedziała nam o korridzie: jej przebiegu, rytuałach z tym związanych oraz o kontrowersjach, które budzi aktualnie. Uczniowie wzięli też udział w quizie wiedzy o Hiszpanii, zwycięzcami zostali: Rafał Staniszewski, Stanisław Prychodko i Vanessa Kania. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok!

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej