2018/2019

2019/2020

2023/2024

2022/2023

wycieczki międzynarodowe

Erasmus+

wymiana

polsko-portugalska

wymiana

polsko-belgijska

wymiana

polsko-niemiecka

MICC

YFU

>>> przejdź do strony głównej <<<

galeria zdjęć 

śledź nas na facebooku

Belgia

W poniedziałek nasi goście z Belgii zwiedzili naszą szkołę, a następnie wyruszylismy do Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej aby   uczestniczyć w warsztatach artystycznych.

Między 6.11-12.11 Klasy Ib i IIb wzięły udział w wymianie z Belgią. Ten czas pozwolił uczniom na zawarcie nowych znajomości oraz wykształtowanie nowych umiejętności językowych. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach twórczych MOPTu, zwiedzili budynek naszego liceum, co więcej mieli możliwość uczestniczenia w lekcjach dwujęzycznych. Poznali dobytek kulturowy Będzina, Katowic i Krakowa oraz historię poprzez wycieczkę do Auschwitz. W Będzinie zwiedzili Pałac Mieroszewskich, Zamek Królewski oraz podziemia. W Katowicach udali się na zwiedzanie Muzeum Śląskiego. W Krakowie uczniowie naszego liceum oprowadzili Belgów po wielu zabytkach takich jak Zamek królewski na Wawelu, Collegium Maius, Kościele Mariackim, Pomniku Mickiewicza, Jamie Smoka oraz Bulwarach Wisły. Licealiści również integrowali się ze sobą poprzez wspólne ognisko oraz sport na kompleksie CESiR w Parku Zielona. 

W Krakowie nasi przyjaciele z Belgii mieli okazję zwiedzić Collegium Maius, Ogród Profesorski, Wawel, Zbrojownię, Sukiennice, Kościół Mariacki oraz Rynek.

Ważna cześć historii. Belgowie odwiedzili Miejsce Pamieci i Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Spotkanie podsumowujące wymianę w szkole, na którym licznie pojawili się rodzice goszczący u siebie uczniów z Belgii. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Dużo wrażeń, emocji oraz śmiechu. Na zakończenie wymiany cudowny dzień na świeżym powietrzu. Ścianka, piłka nożna i siatkowa, coś na ząb i oczywiście udział w uroczystej mszy z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej