Ukryte żagle kukły, jawajki i marionetki

 

22 października 2018 r. grupa młodzieży z SKT Prima Sort wzięła udział w zajęciach dotyczących budowy i animacji lalek w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Spotkanie prowadziła pani Joanna Rząp – na co dzień aktorka, a w czasie zajęć z młodzieżą – przewodnik po tajnikach sztuki scenicznej. Zobaczyliśmy m.in. pracownię plastyczną – jedno z najciekawszych i najbardziej zaskakujących miejsc oraz „sypialnię lalek”, czyli rekwizytornię, gdzie zgromadzone są wspaniałe, unikatowe egzemplarze, które grały w teatrze w czasach, gdy dyrektorem był jeszcze Jan Dorman. Wysłuchaliśmy także opowieści o życiu aktorów i tajemnicach teatru. Dzięki temu pasjonującemu spotkaniu mogliśmy doświadczać i poznawać tę istotną dla nas dziedzinę sztuki.

 

26 październik 2018

Ewa Pawik, Jadwiga Chudzik

Warsztaty teatralne

 

Wyjątkowe słowa, które pan Paweł Klica – dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz pani Joanna Rząp – aktorka Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie skierowali do SKT Prima Sort.

 

31 października 2018

Ewa Pawik

Wieczór w Pałacu Kultury Zagłębia

 

W niedzielę 28 października 2018 roku grupa młodzieży naszej szkoły oraz ich znajomi mieli przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. „Dziennik przebudzenia” wg prozy Jerzego Pilcha. W przedstawieniu wystąpili Adam Ferency – słynny aktor teatralny i filmowy oraz Joanna Kosierkiewicz – młoda adeptka sztuki scenicznej. Po spektaklu odbyło się krótkie spotkanie z wykonawcami, w czasie którego nasi teatromani – członkowie SKT Prima Sort chętnie zadawali im pytania. Na prośbę uczniów naszej szkoły Adam Ferency sformułował kilka rad dla początkujących aktorów.

 

31 październik 2018

Ewa Pawik

opiekun Prima Sort

Sukcesy teatralne

Zamoyski i teatr

Wyjścia i wyjazdy

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej