Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Wyjścia i wyjazdy

Zamoyski i teatr

Sukcesy teatralne

Wieczór w Pałacu Kultury Zagłębia

 

W niedzielę 28 października 2018 roku grupa młodzieży naszej szkoły oraz ich znajomi mieli przyjemność obejrzeć spektakl teatralny pt. „Dziennik przebudzenia” wg prozy Jerzego Pilcha. W przedstawieniu wystąpili Adam Ferency – słynny aktor teatralny i filmowy oraz Joanna Kosierkiewicz – młoda adeptka sztuki scenicznej. Po spektaklu odbyło się krótkie spotkanie z wykonawcami, w czasie którego nasi teatromani – członkowie SKT Prima Sort chętnie zadawali im pytania. Na prośbę uczniów naszej szkoły Adam Ferency sformułował kilka rad dla początkujących aktorów.

 

31 październik 2018

Ewa Pawik

opiekun Prima Sort

Warsztaty teatralne

 

Wyjątkowe słowa, które pan Paweł Klica – dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie oraz pani Joanna Rząp – aktorka Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie skierowali do SKT Prima Sort.

 

31 października 2018

Ewa Pawik

Ukryte żagle kukły, jawajki i marionetki

 

22 października 2018 r. grupa młodzieży z SKT Prima Sort wzięła udział w zajęciach dotyczących budowy i animacji lalek w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie. Spotkanie prowadziła pani Joanna Rząp – na co dzień aktorka, a w czasie zajęć z młodzieżą – przewodnik po tajnikach sztuki scenicznej. Zobaczyliśmy m.in. pracownię plastyczną – jedno z najciekawszych i najbardziej zaskakujących miejsc oraz „sypialnię lalek”, czyli rekwizytornię, gdzie zgromadzone są wspaniałe, unikatowe egzemplarze, które grały w teatrze w czasach, gdy dyrektorem był jeszcze Jan Dorman. Wysłuchaliśmy także opowieści o życiu aktorów i tajemnicach teatru. Dzięki temu pasjonującemu spotkaniu mogliśmy doświadczać i poznawać tę istotną dla nas dziedzinę sztuki.

 

26 październik 2018

Ewa Pawik, Jadwiga Chudzik