Nauczanie dwujęzyczne

   Nauczanie dwujęzyczne w praktyce

   Kadra dwujęzyczna

   Kadra pedagogiczna

   Współpraca międzynarodowa

Nauczanie dwujęzyczne w praktyce

 

Uczniowie klas dwujęzycznych aktywnie uczestniczą w zajęciach i warsztatach organizowanych przez Filologię Angielską na Uniwersytecie Śląskim oraz wykładach anglojęzycznych przeprowadzanych na Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Na terenie szkoły uczniowie klas dwujęzycznych mają możliwość korzystania ze specjalnie dla nich zorganizowanych zajęć podczas Akademii Wiedzy oraz projektu Enter Your Future organizowanym przez AIESEC.

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Sukces w Rybniku!

 

Podczas XXI Wojewódzkiego Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim w Rybniku, Anna Dawal jedna z naszych uczennic klas dwujęzycznych odegrała swój autorski scenariusz w języku angielskim. Sztuka "The Call zapewniła Ani Nagrodę dla Najlepszej Aktorki festiwalu oraz Nagrodę Szkoły Językowej "Britannica" za najlepszą wymowę angielską. 

 

 

Nagroda Grand Prix dla uczennicy Alicji Andrejczuk w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd.

 

XXI Wojewódzki Festiwal Teatrów Języka Angielskiego w Rybniku

National Theatre z Londynu

 

Corocznie klasy dwujęzyczne uczestniczą w wyjściu do kina Kosmos w celu obejrzenia retransmisji sztuki w oryginalnej wersji językowej. Młodzież ma niepowtarzalną okazję, aby obejrzeć doskonałe dzieło klasyki gatunku w doborowej obsadzie zagrane w nieskazitelnym języku angielskim. 

Wycieczka do Anglii

 

W dniach 7-13.06.2017 odbyła się wycieczka do Anglii. Uczniowie z naszej szkoły, a w przeważającej części młodzież z klas dwujęzycznych i mieli możliwość spacerowania ulicami Londynu podziwiając jego niesamowitą architekturę i dziedzictwo kultury.

Wymiana polsko-belgijska

 

V Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego od 13 lat jest partnerem szkoły Rosenberg w Mol, Belgia. Uczniowie z klas dwujęzycznych zawsze aktywnie uczestniczą w tym projekcie. 

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

 

Co roku uczniowie klas dwujęzycznych organizują i biorą udział w Międzynarodowym Dniu Języków Obcych, którego celem jest: ukazanie znaczenia uczenia się języków obcych oraz promowanie różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować.

Program Euro Week

 

Co roku nasi uczniowie, wraz z opiekunami, wyjeżdżają w trakcie roku szkolnego na 5-dniowy program Euro Week Szkoła Liderów.

 

Program Euro Week jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników poprzez stosowanie różnorodnych technik i podejścia ponadkulturowego.

 

Językiem komunikacji jest głównie angielski. Prowadzącymi warsztaty są studenci z państw z całego świata.

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

mapa strony

dołącz do nas

odwiedziło nas