Kałamarz

   Samorząd szkolny

   Dzwonki szkolne

   Gazetka Szkolna Kałamarz

   Egzaminy i sprawdziany

   Wymagania edukacyjne

   Projekty edukacyjne

   Gabinet Medyczny

   Doradca Zawodowy

   Rzecznik Praw Ucznia

   Wykaz podręczników

   Kalendarz roku szkolnego

Halo, tu ,,Kałamarz”! – Wasza szkolna gazetka!


Co prawda... nieco nieobecna przez pandemię, ale jak widać wciąż publikująca! (a przynajmniej próbująca) Dawno się nie odzywaliśmy, wiecie, to wszystko przez brak mikrofonu i chore/bolące gardło – must have każdej zdalnej lekcji. Na szczęście chwilowo mamy od niego przerwę - oby jak najdłużej! Po ciężkim okresie zdalnego nauczania, wróciliśmy do szkoły – jedni się cieszyli, drudzy niespecjalnie, a i tak wszyscy wiemy co z tego wyszło: 


Obecnie przetrwaliśmy miesiąc, bardzo trudny miesiąc powrotu do ‘’rzeczywistości”, o ile można ją tak jeszcze nazwać. Mimo wzlotów i upadków, dzisiaj chcielibyśmy przypomnieć kilka pozytywnych wydarzeń z tego okresu.


Zaliczyliśmy całkiem niezły dzień sportu, wszyscy świetnie się bawili; pogoda dopisała, konkurencje były dla każdego i nawet przeciętny antysportowiec bez problemu sobie z nimi poradził, w dodatku wszyscy mieli niezłą zabawę, tańcząc belgijkę na środku boiska, czy próbując naśladować dziewczyny do ,,Jerusalemy”.


Dokładnie w ten sam dzień odbyły się egzaminy językowe dla (prawdopodobnie) przyszłych Zamoyszczaków. O ich efektach przekonamy się za 3 miesiące przy poznawaniu nowych członków naszej szkoły – rocznika 06 i 07. 


Później mieliśmy przyjemność oglądać (i słuchać) prób naszych pierwszaczków, którzy dzielnie mimo upałów przygotowywali się do pasowania na pełnoprawnych uczniów Zamoya. Szczerze gratulujemy wam tego tytułu i cieszymy się, że Was to nie ominęło!


Pomimo takich oficjalnych zdarzeń przeżyliśmy także mnóstwo tych mniej oficjalnych – wycieczki na Pogorię, plażę w Będzinie, czy do Parku Hallera, a nawet do kina (choć tam bardziej było słychać przeżuwanie popcornu, niż nikłe dialogi bohaterów). 


Miło byłoby także wspomnieć o tym, iż całkiem sporo lekcji spędzamy na dworze w miłej atmosferze. Dziękujemy za to i nauczycielom, i uczniom, którzy dzielnie próbują dotrwać do końca roku szkolnego. Chociaż... czasem uprzykrzamy sobie życie nawzajem, to jednak wspólnie daje się to wszystko znieść!


To chyba dobry moment, żeby przypomnieć Wam o myśli, która dosłownie trzyma nas przy życiu – WAKACJE! Fantastyczne dwa miesiące nierobienia absolutnie niczego związanego ze szkołą (no chyba, że jesteście jedną nogą w klasie maturalnej i musicie nadrobić półtora roku zaległości, tym osobom życzymy sporo motywacji i trzymamy mocno kciuki!). 


Dla tych ciężko pracujących i tych niepracujących wcale, chcemy życzyć świętego spokoju i przypomnieć, jak nakazuje sumienie, abyście mimo wszystko byli ostrożni i nie tylko uważali na pasach, ale pamiętali, że wciąż walczymy z pandemią i, że powinniśmy się pilnować, a także zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec kolejnym falom. (Wciskajcie hamulec bezpieczeństwa!)


Dziękujemy za poświęcenie chwili i przeczytanie tego jedynego wydania Kałamarza, mamy nadzieję do usłyszenia i do zobaczenia we wrześniu ¡Adios!

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej