07 grudnia 2022

Dzień Absolwenta w Zamoyskim

    Tradycją już naszej szkoły jest zapraszanie absolwentów, którzy osiągnęli w życiu sukces oraz wykonują ciekawą pracę. 
W tym roku gościliśmy Aleksandrę Laskowską, która spotkała się z naszymi „ścisłowcami”. Ola pracuje na stanowisku designera, ilustratora, grafika w branży gier komputerowych. Ma na swoim koncie duży, komercyjny tytuł - Animal Shelter (symulator schroniska dla zwierząt). Naszą szkołę ukończyła w 2014r., a uczęszczała do klasy dwujęzycznej. Hobbistycznie jest woluntariuszką w schronisku zwierząt, a w tym roku jest nominowana do plebiscytu „Serce dla Zwierząt". Nasza absolwentka przygotowuje się także do egzaminu państwowego z j. japońskiego. 
    Natomiast Łukasz Sojka jest radcą prawnym i prowadzi swoją kancelarię. Wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem podzielił się z humanistami. Potraktował to spotkanie jako dyskusję pokoleń, stąd rozgorzała rozmowa między naszym absolwentem, a uczniami. Dla Łukasza ten dzień okazał się także sentymentalną podróżą w czasie, możliwością spotkania z dawnymi nauczycielami. Absolwent chodził do naszej szkoły już dawno (1993-1997),  jeszcze do dawnego budynku. Jego klasa humanistyczna była jedną z pierwszych w liceum o pierwotnej nazwie - „Piątka”. Odżyły dawne wspomnienie. A dowcipom, anegdotom nie było końca….
    Już zapraszamy za rok na kolejne ciekawe, intrygujące spotkania z naszymi absolwentami.

 

 

podstrona z galerią zdjęć dostępna w zakładce - Dzień Absolwenta


Agata Benduska

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej