Spotkajmy się w Zamoyskim ... 

21 marca 2024

Zamoyski w krainie Disneya (plus wyniki)

Marcowe Święto Patrona Szkoły odbyło się 19 marca i miało wyjątkowo bajkowy klimat. A to dlatego, że myślą przewodnią tego dnia były odwiedziny Zamoyszczaków w krainie filmów i bajek wytwórni Disneya. Taki pomysł zrodził się w głowach uczniów i jak się okazało był „strzałem w dziesiątkę”. W projekt zaangażowała się cała społeczność V LO, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Jak zaznaczyła w swoim słowie Pani Dyrektor Anna Ornat, świat Disney wpływał na wiele pokoleń i wychowaliśmy się na tych filmach. To on nam pokazywał, co jest słuszne i jak należy walczyć ze złem, jakie podjąć starania, żeby dobro zawsze zwyciężało. Bajki są nie tylko formą rozrywki, ale również narzędziem edukacyjnym. Wśród barwnych postaci i fantastycznych światów, odnajdujemy mądrość, doświadczamy radości i znajdujemy nadzieję. Dziękujemy Katarzynie Stachowicz - radnej wojewódzkiej, Agnieszce Pasternak - przewodniczącej Rady Miejskiej, Markowi Węgrzynowiczowi - wiceprezydentowi miasta oraz Radzie Rodziców za obecność i życzliwość, a wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie, radość i entuzjazm, który stał się naszym udziałem w tym dniu.

 

Jury, oceniając przygotowanie poszczególnych klas w realizacji projektu "Zamoyski w krainie DIsneya", wyłoniło zwycięzców:

I miejsce klasa 1 d "Gdzie jest Dory?"

II miejsce kasa 2b "Ratatuj" i klasa 2e "Coco"

III miejsce klasa 1c "101 Dalmateńczyków" i 2a "Alicja w Krainie Czarów".

Wszystkim klasom gratulujemy kreatywności i zaangażowania i dziękujemy za Wasz wkład w Święto Szkoły.

 

więcej zdjęć dostępnych jest na fb - zapraszamy do oglądania klikając tutaj.

 

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej