Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W dniach 6.06-17.06.22 odbyła się wycieczka do Stanów Zjednoczonych Ameryki, a dokładniej – na ich zachodnie wybrzeże. My, uczniowie V LO (+ jeden absolwent!) odwiedziliśmy 4 różne stany –California, Arizona, Nevada i Utah. 
Po bardzo wczesnej pobudce (bo ledwo po północy) spotkaliśmy się w autokarze, który zawiózł nas na lotnisko w Krakowie. Tam zaś mieliśmy okazję zaaklimatyzować się i przyzwyczaić do długiej przeprawy samolotem na innym, krótszym locie, bowiem z Krakowa polecieliśmy najpierw do Frankfurtu. 
Po chwili odpoczynku i nieudanych poszukiwaniach Lecha Wałęsy (który tego dnia znajdował się na tym samym lotnisku co my) przyszła pora na następny lot, tym razem już do docelowego miejsca wycieczki – Los Angeles. 
Po krótkiej rozmowie z celnikami i bardzo trudnym pytaniu, którego nie wszyscy się spodziewali – „Why are you visiting the USA?”, opuściliśmy lotnisko, aby następnie udać się do hotelu i tylko kilka chwil potem – poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy Stanów Zjednoczonych. - czytaj więcej tutaj.

 

fotogleria dostępna tutaj
 

Zamoyski podbija zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych

19 września 2022