19 grudnia 2023

Wymiana polsko-portugalska 2023/24 

19-26.11.2023 miała miejsce wymiana polsko-portugalska. Była to fenomenalna przygoda i nie wahalibyśmy się, by powtórzyć ją. Dowiedzieliśmy się tam wielu interesujących rzeczy o Portugalii i o mieście, w którym mieszkaliśmy. Oliveira do Hospital i jej okolice są fascynującymi zabytkami kultury starożytnych Rzymian. Ponadto zwiedzaliśmy miasto portowe Figueira da Foz oraz miasto uniwersyteckie Coimbra. Mieliśmy możliwość szlifowania języka angielskiego, który obecnie jest najważniejszym językiem świata oraz próbowania swoich sił w życiu z rodziną goszczącą. Jednak żadna z tych rzeczy nie równa się temu jakich ludzi tam poznaliśmy. Uważamy, że łzy rozstania były największym świadectwem tych słów. Opiekunowie również byli dla nas wsparciem - podczas wycieczki wiedziałam, że pomogą mi z każdym, nawet najmniejszym, problemem.  

Jeśli ktoś w tym momencie zaproponowałby nam by powtórzyć tą wymianę, nie zastanawialibyśmy się. Była to niepowtarzalna przygoda, której życzymy każdemu. 

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej