śledź również wykłady orgnizowane w ramach projektu Akademia Wiedzy

>>> przejdź do strony głównej <<<

galeria zdjęć 

śledź nas na facebooku

O hejt w Internecie - odpowiedzialność karna.

13 września funkcjonariusz  KMP w Dąbrowie Górniczej  - Pan Podkomisarz Damian Korczyński - spotkał się z uczniami klas pierwszych, aby porozmawiać na temat hejtu i odpowiedzialności karnej nieletnich. Podczas spotkania szczegółowo wyjaśniono jak bronić się przed hejtem, który jest częstym zjawiskiem w wirtualnym świecie. Przypomniano nastolatkom kwestie dotyczące bezpieczeństwa i ochrony danych osobowych. Omówiono również skutki jakie może przynieść zamieszczanie treści, zdjęć czy filmów w internecie oraz zwrócono szczególną uwagę, że nikt nie jest w sieci anonimowy. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Damianowi za wizytę w naszym Liceum.

Osobliwości Świata Fizyki

O hejcie i używkach - nie daj się wkręcić!

18 września uczniowie klasy 2 c i 3 c udali się na Uniwersytet Śląski w Katowicach. Uczniowie uczestniczyli w wykładach z pokazami eksperymentów, które odbyły się w ramach cyklicznych zajęć pt.: Osobliwości Świata Fizyki. Były to zajęcia poprowadzone przez osoby pracujące w laboratoriach Instytutu Fizyki. Pokazy były przedstawione w dwóch częściach o następującej tematyce: „Na grzbietach fal” i „Ogień – niebezpieczny przyjaciel”. Podczas eksperymentów w pierwszej części uczniowie zobaczyli zaskakujące zjawiska związane z falami oraz poznali w jaki sposób można wykorzystać w różnych dziedzinach życia najprostszą wiedzę o falach. Druga część eksperymentów dotycząca ognia pokazała uczniom jaki to jest groźny i niszczycielski żywioł oraz jak można z nim walczyć.

Oryginalne aranżacje eksperymentów, prowadzone z udziałem publiczności pozwoliły na głębokie zrozumienie pojęć, zasad i praw fizyki, które działają w rzeczywistośc

12.10.2023r. po raz kolejny gościł u nas Podkomisarz policji Pan Damian Korczyński, który z uczniami klas pierwszych i trzecich poruszył tematykę hejtu i odpowiedzialności karnej nieletnich. Dodatkowo odbyło się również spotkanie z pracownikiem sanepidu - Panią Izabelą Smolak, która poruszyła temat  narkotyków, substancji psychoaktywnych- w tym dopalaczy i E-papierosów. Ważnym punktem spotkania była możliwość przymierzenia przez uczniów narkogogli i alkogogli – czyli specjalnych okularów, które symulują wiele skutków używania substancji odurzających lub spożycia alkoholu. Zakładając te specyficzne okulary, młodzież miała okazję przekonać się o tym, jak zmienia się obraz świata postrzegany oczami osoby będącej pod wpływem środków odurzających,  czy alkoholu.

Konkursy

Samorząd szkolny

Dzwonki szkolne

 Egzaminy i sprawdziany

Matura

Wymagania edukacyjne

Projekty edukacyjne

Godziny dostęoności

 Gabinet PZiPP

mLegitymacja

Doradca Zawodowy

Rzecznik Praw Ucznia

Wykaz podręczników

 Kalendarz roku szkolnego

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej