Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołacz do nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Dnia 20 kwietnia 2022r. grupa uczniów klas pierwszych V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, pod opieką wychowawców oraz nauczycieli opiekunów, wzięła udział w trzydniowej wyciecze w Góry Świętokrzyskie. Celem wyjazdu była integracja klas pierwszych w pięknej scenerii ziemi świętokrzyskiej.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Jaskini Raj, kolejnym punktem była wizyta w Tokarni - Skansenie Wsi Kieleckiej, a następnie odwiedziliśmy górujące nad Chęcinami ruiny zamku królewskiego. Wszyscy uczestnicy wycieczki pozostali pod ogromnym wrażeniem wizyty w pięknym Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz podczas zwiedzania fantastycznych ruin rezydencji pałacowej "Krzyżtopór" w miejscowości Ujazd. Dopełnieniem naszego wyjazdu była wizyta na „Polskim Olimpie” – Łysej Górze tonącej we mgle, która po prostu zaparła nam dech w piersiach, a pobyt w krypcie grobowej kaplicy Oleśnickich w Bazylice pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przyprawił nas o prawdziwe dreszcze i zawrót głowy. Góry Świętokrzyskie pożegnały nas wizytą w niezwykłym miejscu – Średniowiecznej Osadzie w Hucie Szklanej, która przeniosła nas w czasie do średniowiecznej, niezwykle ciekawej i barwnej rzeczywistości.
Naszą wycieczkę w Góry Świętokrzyskie zapamiętamy na długo, a wspólnie spędzony czas w trakcie zwiedzania, posiłków czy dyskoteki pozwolił nam nawiązać nowe znajomości i pielęgnować obecne przyjaźnie. Dziękujemy!
Liwia Jarkowska

 

Galeria ze zdjęciami dostępna jest tutaj.

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

20 maja 2022