20 maja 2022

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Dnia 20 kwietnia 2022r. grupa uczniów klas pierwszych V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, pod opieką wychowawców oraz nauczycieli opiekunów, wzięła udział w trzydniowej wyciecze w Góry Świętokrzyskie. Celem wyjazdu była integracja klas pierwszych w pięknej scenerii ziemi świętokrzyskiej.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Jaskini Raj, kolejnym punktem była wizyta w Tokarni - Skansenie Wsi Kieleckiej, a następnie odwiedziliśmy górujące nad Chęcinami ruiny zamku królewskiego. Wszyscy uczestnicy wycieczki pozostali pod ogromnym wrażeniem wizyty w pięknym Żywym Muzeum Porcelany w Ćmielowie oraz podczas zwiedzania fantastycznych ruin rezydencji pałacowej "Krzyżtopór" w miejscowości Ujazd. Dopełnieniem naszego wyjazdu była wizyta na „Polskim Olimpie” – Łysej Górze tonącej we mgle, która po prostu zaparła nam dech w piersiach, a pobyt w krypcie grobowej kaplicy Oleśnickich w Bazylice pw. Trójcy Świętej i sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przyprawił nas o prawdziwe dreszcze i zawrót głowy. Góry Świętokrzyskie pożegnały nas wizytą w niezwykłym miejscu – Średniowiecznej Osadzie w Hucie Szklanej, która przeniosła nas w czasie do średniowiecznej, niezwykle ciekawej i barwnej rzeczywistości.
Naszą wycieczkę w Góry Świętokrzyskie zapamiętamy na długo, a wspólnie spędzony czas w trakcie zwiedzania, posiłków czy dyskoteki pozwolił nam nawiązać nowe znajomości i pielęgnować obecne przyjaźnie. Dziękujemy!
Liwia Jarkowska

 

Galeria ze zdjęciami dostępna jest tutaj.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej