Wycieczka do Szwecji i Danii

29 kwietnia 2024

Nasi uczniowie tydzień temu udali się na niezapomnianą wycieczkę do Skandynawii. Początkowo zawitaliśmy na pokładzie promu, którym płynęliśmy z Gdyni do Karlskrony, gdzie rozpoczęła się nasza skandynawska przygoda. W asyście przewodnika, który nie szczędził nam opowieści o tamtejszej kulturze, zwiedzaliśmy tradycyjne szwedzkie miasteczko, a następnie udaliśmy się w kierunku Malmö. Trzecie największe miasto w Szwecji urzekło nas nie mniej niż Karlskrona. Następnie mieliśmy przyjemność przejechać przez przebiegający nad cieśniną Sund 8 kilometrowy most łączący Malmö z Kopenhagą, w której kontynuowaliśmy zwiedzanie. Oprócz pięknej samej w sobie panoramy duńskiej stolicy, zobaczyliśmy między innymi: pomnik Syrenki Kopenhaskiej, stanowiącej symbol duńskiej stolicy, Pałac Królewski Amalienborg czy kopenhaską dzielnicę Christiania, znaną jako ośrodek ruchu hipisowskiego i alternatywnej kultury. W drodze powrotnej zwiedziliśmy miasteczko Helsingor, gdzie wstąpiliśmy do zapierającego dech w piersiach zamku Hamleta. 
Nieodłącznym elementem naszego życia jest przemijanie, nie inaczej było niestety w przypadku naszej wycieczki. Z Helsingor przepłynęliśmy z powrotem do Szwecji, skąd z Karlskrony wypłynęliśmy promem już do Gdańska. To było niezapomniane przeżycie! 

 

Maja Wójcik 2a, Joanna Trzebińska 3a

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej