Szlachetna Paczka w Zamoyskim!!

 

Klub Wolontariusza oraz szkolne koło PCK wspierają projekt Szlachetna Paczka w naszej szkole. Jest to akcja, dzięki której możemy dotrzeć do prawdziwej biedy. Takiej, dla której kontakt z wolontariuszem i pomoc materialna staną się impulsem do zmiany. Do Szlachetnej Paczki włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Pomóc można poprzez przyniesienie do szkoły artykułów żywnościowych lub wsparcie finansowe zbiórki, dzięki której zostaną zakupione artykuły niezbędne dla rodzin. O szczegółach informują opiekunowie: mgr Grażyna Gabryel oraz mgr Izabela Kisiel.

 

23 listopad 2016

Izabela Kisiel

Szlachetna Paczka po raz kolejny w Zamoyskim!!

 

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny przystępuje do akcji Szlachetna Paczka. Spośród rodzin, potrzebujących pomocy, wybraliśmy rodzinę którą tworzą: młoda para (27 i 29 lat) wraz z 4-letnią dziewczynką i 4-miesięcznym chłopczykiem. Głównym ich problemem jest brak opału na zimę, oraz pralka wymagająca wymiany. Dodatkowo rodzina ta potrzebuje ubranek i żywności dla dzieci, artykułów szkolnych, pościeli, ręczników, środków czystości i artykułów higienicznych.


W tym celu ogłaszamy zbiórkę produktów. W najbliższym czasie uczennice z klasy 3e przejdą po klasach i poproszą o zakupy konkretnych produktów. Prosimy o przynoszenie ich do sali 39 lub do Pani Izabeli Kisiel. Akcja trwa do 06.12.2017 roku. Prosimy o przyłączenie się do akcji!!!!!

 

21 listopad 2017

Katarzyna Rycabel

Szlachetna Paczka zakończona sukcesem!

 

Dzień 09.12.2017 roku. Dla większości zwykły dzień, ale nie dla nas. Uczennice z klasy 3e wraz z opiekunem Panią Izabelą Kisiel uczestniczyły w finale Szlachetnej Paczki. Wreszcie owoc naszej ciężkiej pracy miał zostać dostarczony do wybranej rodziny! Wszystko zaczęło się gdy dnia 20.11.2017 roku wybraliśmy rodzinę z Będzina, z 4-letnią dziewczynką i 4-miesięcznym chłopczykiem. Każdej klasie zostały przydzielone produkty, ale naszym głównym celem stał się zakup nowej pralki, ponieważ rodzina bardzo jej potrzebowała. W tym celu został zorganizowany kiermasz ciast, który cieszył się wielkim powodzeniem.

 

W środę 06.12.2017 roku oficjalnie zakończyłyśmy zbieranie produktów oraz datków pieniężnych. Przez 3 dni pakowałyśmy i dokupowałyśmy produkty. Ostateczna ilość paczek wyniosła 29, wliczając w to pralkę, którą udało nam się kupić. W sobotę, rankiem wyruszyliśmy do Będzina. Tam w magazynie czekał na nas wolontariusz, który reprezentował rodzinę. Po wpisaniu się do księgi darczyńców i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, pojechaliśmy do rodziny. Byłyśmy bardzo podekscytowane i ciekawe jak członkowie rodziny zareagują na nasze podarunki. Po przywitaniu i wniesieniu paczek, nastąpił czas rozpakowywania prezentów. W szczególności dziewczynka bardzo się ucieszyła, gdyż większość rzeczy było z motywem Krainy Lodu- jej ulubionej bajki. Mama i chłopczyk także byli zadowoleni. W zamian za zaoferowaną pomoc dostaliśmy kartkę z podziękowaniami robioną własnoręcznie przez dziewczynkę.

 

To było wspaniałe uczucie zobaczyć iskierki szczęścia w oczach tej rodziny. Dlaczego pomogłyśmy i tak bardzo zaangażowałyśmy się w tą akcję? Bo wierzymy, że przez pomaganie innym stajemy się lepszymi ludźmi i że dobro zawsze powraca. Chciałybyśmy podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za wsparcie i pomoc w tak szczytnym celu. Bez Was ta akcja nie miałaby sensu. Jeszcze raz dziękujemy!

 

11 grudzień 2017

lata 2016-2017 archiwum wiadomości

W każdym z nas tkwi moc czynienia DOBRA!

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

   Krwiodastwo

   Klub Wolontariusza "Jesteśmy z Wami"

   Szlachetna Paczka

   Szlachetna Paczka

   Młodzi Jałmużnicy

   WOŚP

   Akcje charytatywne

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej