04 marca 2021

Sukces geografów

Jakub Szpruch z klasy 2en w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego, swoją pracą Geologia za oknem - inne spojrzenie na okolicę, którą znam  zagwarantował sobie udział finale. Z prac uczniów z całej Polski wybrano 21 – najlepszych!
Jakub w swojej pracy opisał obiekty geologiczne i geoturystyczne  z najbliższej okolicy Dąbrowy Górniczej tj.  Pustynię Błędowską,  Jezioro Pogoria, Las Bienia, Sroczą Górę, Kopalnie węgla . Jak Kuba sam mówi, wiedział że w okolicy jest dużo miejsc które może wykorzystać w swojej pracy, to jednak nie spodziewał się, że jest ich aż tak wiele. 
Jego praca to świetne sprawozdanie z wycieczki geologicznej po Dąbrowie Górniczej.
 

Piotr Remesz z klasy 2en wykazał się niesamowitą  wiedzą z Afryki, przede wszystkim z zakresu kultury afrykańskiej. Piotr zakwalifikował się do II etapu Olimpiady znajomości Afryki, organizowanej przez  Uniwersytet im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie.  II etap odbył się 1 marca w 14 okręgach w całej Polsce. Czekamy na wyniki. 
Opiekunem Jakuba i Piotra jest mgr Katarzyna Warzyszak- Koprowska

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej