Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej

dołącz do nas

odwiedziło nas

Jan Zamoyski

Kontakt

Aktualności

Plan Lekcji

Microsoft Office

e-Dziennik

Dokumenty

RODO

BIP

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

tel. 32 262 37 58

kontakt@liceumzamoyski.pl

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

Herb - Orzeł Biały
Srebrna Tarcza Perspektywy 2022

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Jakub Szpruch z klasy 2en w Finale Ogólnopolskiego Konkursu Geologicznego, swoją pracą Geologia za oknem - inne spojrzenie na okolicę, którą znam  zagwarantował sobie udział finale. Z prac uczniów z całej Polski wybrano 21 – najlepszych!
Jakub w swojej pracy opisał obiekty geologiczne i geoturystyczne  z najbliższej okolicy Dąbrowy Górniczej tj.  Pustynię Błędowską,  Jezioro Pogoria, Las Bienia, Sroczą Górę, Kopalnie węgla . Jak Kuba sam mówi, wiedział że w okolicy jest dużo miejsc które może wykorzystać w swojej pracy, to jednak nie spodziewał się, że jest ich aż tak wiele. 
Jego praca to świetne sprawozdanie z wycieczki geologicznej po Dąbrowie Górniczej.
 

Piotr Remesz z klasy 2en wykazał się niesamowitą  wiedzą z Afryki, przede wszystkim z zakresu kultury afrykańskiej. Piotr zakwalifikował się do II etapu Olimpiady znajomości Afryki, organizowanej przez  Uniwersytet im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Warszawie.  II etap odbył się 1 marca w 14 okręgach w całej Polsce. Czekamy na wyniki. 
Opiekunem Jakuba i Piotra jest mgr Katarzyna Warzyszak- Koprowska

Sukces geografów

04 marca 2021