15 listopada 2023

Obchody Święta Niepodległości

W tym roku obchody Święta Niepodległości w naszym  liceum miały nie tylko bardzo uroczysty ale także i wielostronny charakter. Obchody te były podzielne na dwa dni. W czwartek 9 listopada, uczniowie klas humanistycznych wysłuchali wykładu Pana Arkadiusza Rybaka, Dyrektora Muzeum Miejskiego „Sztygarka”, na temat walk o niepodległość w naszym regionie. Dalsze uroczystości odbyły się w piątek 10 listopada. Rano uczniowie naszej szkoły w  wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w odsłonięciu muralu poświęconemu pamięci płk. Ignacego Kowalczewskiego. Był on dąbrowianinem, żołnierzem 1 Kompanii Kadrowej, a następnie po latach służby oficerskiej, uczestniczył w kampanii wrześniowej walcząc w bitwie nad Bzurą. Był kawalerem orderu Virtuti Militari. Uroczystość odsłonięcia muralu została uświetniona obecnością władz miejskich na czele z Prezydenta Miasta Panem Marcinem Bazylakiem. Odczytano także list Ministra Obrony Narodowej.
Po zakończeniu uroczystości uczniowie powrócili do szkoły, gdzie odbył się konkurs na najsmaczniejsze ciasto „Patriotkę”, a następnie degustacja tych pyszności. Nastąpiło ponadto rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy strój o tematyce historycznej z epoki I wojny światowej i II Rzeczypospolitej. Obchody Święta Niepodległości mimo listopadowej aury, miały wesoły i wiosenny klimat.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej