>>> przejdź do strony głównej <<<

galeria zdjęć 

śledź nas na facebooku

Paraspartakiada (materiały archiwalne)

XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

 

5 grudnia 2017 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej odbyła się XVIII Paraspartakiada Śląska i Zagłębia. Wzięło w niej udział blisko 400 zawodników z 39 ośrodków z województwa śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i opolskiego. Tradycyjnie już na początku Paraspartakiady nastąpiło zapalenie znicza olimpijskiego, a potem przez kilka godzin trwała dobra zabawa, występy artystyczne i zawody sportowe. Głównym organizatorem tego integracyjnego przedsięwzięcia jest, poza Stowarzyszeniem Neuron i Duszpasterstwem Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, nasze Liceum oraz dąbrowski CSiR, a honorowy patronat, jak co roku obejmują nad Paraspartakiadą: Biskup Sosnowiecki – ksiądz Grzegorz Kaszak, Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniew Podraza. Zaszczytem dla organizatorów jest fakt, że po raz kolejny puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował prezydent RP Andrzej Duda. Tym razem otrzymał go Specjalny Ośrodek Wychowawczy im. św. Jana de La Salle w Częstochowie. W klasyfikacji generalnej tym razem zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach. Wszystkim organizatorom, uczestnikom, wolontariuszom z Zamoyskiego, I LO w Będzinie i SP nr w Dąbrowie Górniczej, sponsorom i gościom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

O Paraspartakiadzie w TVP

 

Zapraszamy do obejrzenia materiału TVP Katowice dotyczącego tegorocznej Paraspartakiady (13 minuta 47 sekunda)

 

5 grudnia 2017

Paraspartakiada Śląska i Zagłębia 2020

 

Ze względu panującą pandemię Paraspartakiada została odwołana.

Spotkanie z Europosłem Markiem Purą

 

7 grudnia w naszej szkole gościł poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Marek Plura. W czasie spotkania z młodzieżą opowiadał o swoim życiu i pracy w Europarlamencie. Wizyta ta była również okazją, by podziękować wolontariuszom zaangażowanym w Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia. Z tej racji Pan poseł przygotował uczniom specjalne mikołajkowe paczki. Szkoła otrzymała również podziękowania za współpracę od Stowarzyszenia Neuron na rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych – głównego organizatora Paraspartakiady.

 

14 grudzień 2018

Zapraszamy na XIX Paraspartakiadę 

 

Szanowni Państwo, w imieniu Stowarzyszenia "Neuron" Pomocy Dzieciom i Osobom  Niepełnosprawnym, V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej, Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej, mamy przyjemność zaprosić osoby niepełnosprawne i ich opiekunów na XIX Paraspartakiadę Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych, która odbędzie się 28 listopada 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej "Centrum" w Dąbrowie Górniczej przy Alei Róż 3, w godzinach od 10:00 do 14:00.

 

Program XIX Paraspartakiady

31 października 2018

XIX Paraspartakiada Śląska i Zgłębia 

 

 

28 listopada 2018 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej, z udziałem blisko 500 zawodników z 50 ośrodków z województw śląskiego, małopolskiego i wielkopolskiego, odbyła się XIX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia.

 

Głównymi organizatorami tego integracyjnego przedsięwzięcia są: Stowarzyszeniem Neuron, Duszpasterstwem Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, dąbrowski CSiR oraz nasze Liceum. Honorowy patronat nad Paraspartakiadą, jak co roku obejmują: Biskup Sosnowiecki – ksiądz Grzegorz Kaszak, który dodatkowo w tym roku ufundował dla wszystkich uczestników okolicznościowy tort, Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza – Marcin Bazylak, który przyznał specjalną nagrodę Stowarzyszeniu „Koniczynka” z Władysławowa (ośrodka, który pokonał największą odległość, blisko 400 km, aby uczestniczyć w Paraspartakiadzie). Zaszczytem dla organizatorów jest fakt, że po raz kolejny puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował prezydent RP Andrzej Duda. Tym razem otrzymały go Placówki Opiekuńczo-Wychowawcze im. Ks. L. Markiefki Zgromadzenia Sióstr Św. Jadwigi w Katowicach. W klasyfikacji generalnej, po raz drugi z rzędu, zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi w Mysłowicach.

Wszystkim organizatorom, uczestnikom, zespołowi tanecznemu Elastic, wolontariuszom z Zamoyskiego, i SP nr 8 w Dąbrowie Górniczej, sponsorom i gościom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia na XX Jubileuszowej Paraspartakiadzie.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia: 

 

Galeria z XIX Paraspartakiady

Fotorelacja z XIX Paraspartakiady

Zdjęcia z XIX Paraspartakiady

 

7 grudnia 2018

Jubileuszowa XX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia

 

14 listopada 2019 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum w Dąbrowie Górniczej, z udziałem blisko 500 zawodników z 38 ośrodków z województw śląskiego, małopolskiego, wielkopolskiegoodbyła się Jubileuszowa XX Paraspartakiada Śląska i Zagłębia.
Głównymi organizatorami tego integracyjnego projektu byli: Stowarzyszenie Neuron, Duszpasterstwo Osób Niepełnosprawnych Diecezji Sosnowieckiej, dąbrowski CSiR oraz nasze Liceum. Honorowy patronat nad Paraspartakiadą, jak co roku objęli: Biskup Sosnowiecki – ksiądz Grzegorz Kaszak, który w tym roku ufundował dla wszystkich uczestników okolicznościowy tort z okazji Jubileuszowej XX Paraspartakiady, Śląski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza. Zaszczytem dla organizatorów jest fakt, że po raz kolejny puchar dla zwycięskiej drużyny ufundował prezydent RP Andrzej Duda. Tym razem otrzymał go Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi nr 1. W klasyfikacji generalnej, zwyciężył Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dąbrowie Górniczej.
Wszystkim organizatorom, uczestnikom, wolontariuszom z Zamoyskiego, i SP nr 8 w Dąbrowie Górniczej, sponsorom i gościom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia na XXI Paraspartakiadzie.

27 listopad 2019

śledź nas na facebooku

Partnerzy

Edycje

Fundusz stypendialny "Jesteśmy z Wami"

Puchar Prezydenta RP

Geneza i idea

Integracja szkolna

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

KLASA IB DWUJĘZYCZNA

kierunek

biologiczno-chemiczny

kierunek

matematyczno-informatyczny

KLASA IA DWUJĘZYCZNA

kierunek

goegraficzno-społeczny

kierunek

humanistyczno-prawny

 Deklaracja dostępności

  Zajęcia edukacyjne

  Portal Edukacyjny

  Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

  Platforma edukacyjna ZPE

  Projekty edukacyjne

  Oferta edukacyjna

 Kontakt

Partnerzy

może Cię zainteresować

dołącz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej