22 grudnia 2022

Giełda kamieni - wycieczka

W dniach 15.10.22 i 10.12.2022 uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Profesor Dydak udali się na wycieczkę na giełdę minerałów do Katowic. Mieliśmy możliwość poznania i dogłębnego obejrzenia minerałów i skał wystawianych na giełdzie. Okazy tam zgromadzone pochodziły z różnych zakątków Polski i świata. Dzięki tej wycieczce mieliśmy okazję poszerzyć swoje wiadomości z zakresu geologii i zobaczyć okazy skał, których nie mamy w szkole. Przed wejściem na giełdę minerałów, uczniowie dostali zadanie - przygotowanie krótkiego opisu bądź prezentacji na temat swojego wybranego minerału.
Dodatkową atrakcją w czasie tej wycieczki, poza giełdą minerałów, okazały się być odbywające się jeszcze w tym samym czasie, giełda roślin oraz akwarystyczna, na które wybrała się część uczniów. Po kilku godzinach obserwacji, podzieleniu się zdjęciami i zaprezentowaniem nowo zakupionych rzeczy, uczniowie wrócili do domu, aby po krótkim odpoczynku przystąpić do wykonania zadanej przez nauczyciela pracy.
Nasi nauczyciele pomagają rozwijać swoje pasje uczniom o różnych, czasem nietypowych zainteresowaniach. Przykładem tego była wycieczka na giełdę skał i minerałów. Fani geologii czy rozwoju duchowego mieli idealną okazję, by zobaczyć niesamowite kryształy, biżuterię, czy skamieliny. Każdy znalazł coś dla siebie. Dziękujemy za niezapomniane wrażenia i z niecierpliwością czekamy na następne wycieczki. :)
Julia Rybak 2E

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

Srebrna Tarcza Perspektywy 2022
Herb - Orzeł Biały

V Liceum Ogólnokształcące 

z Oddziałami Dwujęzycznymi 

im. Kanclerza Jana Zamoyskiego 

w Dąbrowie Górniczej

"Takie Rzeczypospolite będą, jakie ich młodzieży chowanie"

sekretariat@zamoyski.dg.pl

tel. 32 262 27 67

tel. 32 262 37 58

ul. Czapińskiego 8, 41-300 Dąbrowa Górnicza

BIP

RODO

Dokumenty

e-Dziennik

Microsoft Office

Plan Lekcji

Aktualności

Kontakt

Jan Zamoyski

dołacz do nas

Oficjalna strona V Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kanclerza Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej